Ukrayna

Rusya – Ukrayna Savaşında Terse Dönüldü! Bu Sefer Ukrayna Saldırıyor!

Rusya ve Ukrayna arasında başlayan ve Şubat ayından beri devam eden kanlı savaşta son dakika gelişmesi yaşandı. Savaşın başladığı ilk günden beri Ukrayna’daki masum halk yerle bir edilmişti. Çoluk çocuk denilmeden katledilen Ukrayna halkına Rusya’dan gelen darbelere karşılık verilememiş; yeterli güç bulunamamıştı. Artan savaşın getirisi ise kocaman bir yıkım oldu! Şimdi ise Ukrayna’nın saldırılara geçtiği gündeme bomba gibi düştü.

Rus Interfax Ajansı’nın vermiş olduğu bilgilere göre Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın durdurulması adına görüşmeler kaldığı yerden devam ettiğini açıklamıştı. Rusya tarafından gelen açıklamalarda ise Ukrayna’yla olan barışma görüşmelerinin tamamı bitmişti. Rus müzakere heyetinde yer alan Leonid Slutsky ise başkent Kiev hakkında çok önemli açıklamalara yer vermişti.

İlgili Makaleler

Rus taraflı Leonid Slutsky “Kiev tarafı ile müzakere etmek oldukça güç. Şu anda müzakereleri sürdürmek zor olsa da Rus müzakere heyeti üyelerinden biriyim. Kiev temsilcileri bazı konularda anlaşmaya varıldıktan sonra geri çekildi. Biz şuan sadece özel askeri harekata destek anlamında elimizden geleni yapıyoruz” açıklamasında bulunmuştu. Şimdi ise savaşta boyutun değiştiği gözler önüne konuldu!

Savaş Tersine Döndü! Ukrayna Saldırmaya Başladı!

Ukrayna İçişleri Bakanlığı danışmanı Vadim Denisenko, Rusya’ya karşı atakta bulunduklarını açıkladı. Vadim Denisenko, “Saldırılarımız artık durdurulamaz… Bu sayede Rus güç grubunun gerisine geçebiliriz” açıklamasında bulundu. Olexander Scherba ise geçtiğimiz seneye kadar bildiğiniz üzere Avusturya Büyükelçisiydi. Olexander Scherba ise Twitter üzerindne Rusya sınırına ilerlendiğine dair bir paylaşımda bulundu!

Olexander Scherba, yapmış olduğu paylaşımına ise Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski’ye gönderme yaparak; “Düşman devletle Ukrayna devlet sınırına ulaştık. Sayın Başkan, başardık!” açıklamasında bulundu! Büyük bir şok yaşatan Ukrayna – Rusya geriliminde rollerin değişir konuma gelmesi ise milyonlarca Ukraynalı halkın hoşuna gitti. Savaşın ilk gününden beri ezilen ve yokmuşçasına davranılan Ukrayna halkına, Rusya tarafından bir soykırım yapıldığını sakın unutmayın. İnsanları evlerinden, analarından, babalarından, yurtlarından ayıran bir ülke varsa Rusya’dır. Savaş ahlakına uymadan binlerce kez hata yapmaları da yanlarına cabası! Umarım bu savaş bir an önce biter…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu