Ukrayna

Rusya 3. Dünya Savaşına Adım Attı! Nükleer Santrale Saldırı!

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilim durmak nedir bilmiyor! Savaşın üzerinden bir hafta geçmesinin ardından Rusya resmen üçüncü dünya savaşına adımını attı. Ukrayna’da bulunan bir nükleer santrale saldırı düzenleyen Rusya, bu kez sadece Ukraynalıların değil, tüm dünyanın canını tehlikeye attı! Peki, neler oluyor?

Milyonlarca vatandaşın yaşadığı Ukrayna’ya yapılan canice saldırılar bitmek bilmiyor. Evlerinden, yurtlarından olan vatandaşlar nereye gittiklerini bilmeden yola çıkıyorlar. Binlerce kişinin ülkelerini terk ettiği, canını kurtarmaya çalıştığı Ukrayna’da büyük skandal resmen patlak verdi! Rusya, bu kez üçüncü dünya savaşının alarmlarını çalıştırdı!

İlgili Makaleler

Ukrayna Nükleer Santraline Saldırı

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, bir canlı yayın yaparak; Rusya’nın Ukrayna’da bulunan Nükleer santralleri vurduğunu açıkladı! Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy; “Dünyada hiçbir ülke nükleer güç ünitelerini bombalamadı” yorumunda bulundu! Binlerce kişinin evinden ayrılmasına, sokaklarda canlarında olmasından sonra birde nükleer santrale yapılan saldırının sadece Ukrayna’yı değil aynı zamanda tüm dünyayı ilgilendirdiği belirtmek isterim.

Canice duygularla masum insanların öldürüldüğü Ukrayna’ya yapılan bu saldırının sonuçlarını sizler için göz önüne koymak istedim. Ukrayna’da bulunan nükleer santralde şuan bir yangın var! Eğer bu yangın durmazsa ve daha çok büyürse bu nükleer santral patlayacak. Çernobil’deki patlamanın dünyaya olan etkisini az çok hepimiz biliyoruz. Binlerce kişi canından olmuş, patlama sonrasında doğa yıllarca kendisine gelememiş, birçok ülke patlamadan çıkan radyasyon nedeniyle yeni hastalıklarla uğraşmak zorunda kalmıştı.

Her geçen gün daha çok tehdidi artan Rusya’nın yapmış olduğu bu durum normal değil! Nükleer alana yapılan saldırı, sadece Ukrayna’ya yapılan bir saldırı değil! Sabah saatlerinde Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy yapmış olduğu açıklamada; “Patlarsa Çernobil’den 10 kat daha büyük olacak!” açıklamasında bulunması dünya ülkelerini bir araya getirdi.

Sadece Ukrayna halkını değil aynı zamanda tüm dünya ülkelerini tehdit altına alan Rusya’nın yaptıkları bitmezse ve durdurulmazsa; felaketler durmadan kapımızı çalacak. Sadece Ukrayna’yı değil aynı zamanda birçok ülkeyi ilgilendiren bu durum, Zaporijya Nükleer Santrali’nin patlamasıyla sonuçlanırsa olacakları ben düşünmek istemiyorum! Lütfen, Rusya’nın yaptıklarına sessiz kalmayın, sosyal medyadan bizlere destek olmayı unutmayınız!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu