Ukrayna

Rusya, Masum Çocukları Katlediyor! 219 Çocuk Can Çekerek Öldü…

Ukrayna ve Rusya savaşı kanlı bir şekilde devam ediyor. Rus birlikleri, Ukrayna’yı işgal ettiği günden beri aralıksız olarak şiddete başvuruyorlar. Bomba haberleri, ölüm yasları ve çocukların çığlıkları… 24 Şubat sabahından beri aralıksız yaşanan olaylar silsilesi bu! Her gün binlerce vatandaş canını tehlikeye atmadan yaşamanın yolunu arıyor.

Ne kadar acı değil mi? Kendi ülkelerinde, yaşamak istedikleri için öldürülüyorlar. Ukraynalı olmak bir suçmuş gibi Rusya, önüne gelen her insanı öldürüyor. Kadınlara tecavüz etmesiyle ünlenen Rusya, henüz 18 yaşını dolduramamış genç kızlara ise türlü türlü işkencelerde bulunuyor. Savaş değil katliam hatta bir noktada soykırım bile yapılıyor!

İlgili Makaleler

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski’nin eşi Olena Zelenska, geçtiğimiz günlerde; “Kimileri savaşıyor, kimileri tedavi ediyor, farklı ülkelerdeki mevkidaşlarımızla birlikte Ukrayna’daki hasta çocukların yurt dışına tahliyesini sağlıyoruz. Ukrayna’ya tıbbi teçhizat ve yeni doğanların her şeye rağmen hayatta kalması için kuvöz getiriyoruz. Kiev ve kuzey bölgelerimiz kurtarıldıktan sonra oradaki hanelere ihtiyaçlarını temin etmeye başladık. Herkes kendi acısını gidermek ve başkasının acısını azaltmak için elinden geleni yapıyor. Buna ‘dayanmak’ denilebilirse, dayanıyorum” sözlerine yer vermişti.

“Dayanmak denilebilirse, dayanıyorum” Ne kadar acı bir söz değil mi? Gözlerinizin önüne gelen bir savaş görüntüsüne bakın! Her yer alev alev yanıyor, insanlar korkudan ve endişeden çığlık çığlığa, yıkık binalar… Birde bu çirkin tablonun içine katledilen bebekleri, çocukları ekleyin. Ne kadar acımasızca! Çocuklar her gün Rusya’nın yapmış olduğu saldırılardan dolayı katlediliyor.

Rusya 219 Çocuğun Canına Kıydı!

Ukrayna Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada; 219 çocuğun hayata gözlerini kapatmak zorunda kaldığı öğrenildi. 24 Şubat tarihinden beri Ukrayna’nın geleceği haline gelen 219 çocuğu katlederek öldürdüler. Kimi açlıktan öldü, kimi hastalıktan, kimi de memleket davasından… El kadar çocuğun ne suçu vardı?

Hayatını kaybeden 219 çocuğun yanı sıra 398 çocuğun ise ağır bir şekilde yaralı olduğu biliniyor. Rus ordusunun 24 Şubat’tan yana 1550’den fazla eğitim kurumuna zarar verdikleri de biliniyor. 102 eğitim kurumu ise tamamen paramparça halde…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu