Ukrayna

Ukrayna’ya Nasıl Para Yardımında Bulunurum?

Ukrayna ve Rusya arasında gerilim artarken; Türkiye’den Ukrayna’ya para yardımında bulunmak isteyenler tarafından; “Ukrayna’ya nasıl para yardımında bulunurum?” sorusunun cevabını artıyor. Ukrayna’ya para yardımında bulunmak için birçok yol bulunsa bile ben sizlere en güvenilir olanından bahsetmek için kolları sıvadım. İşte başlıyoruz…

İlgili Makaleler

Savaşın tam ortasında kalmış, ülkesinden başka gidecek yeri olmayan ve yardım bekleyen kişilerin Ukrayna’da olduğu gözle görülür bir gerçek. Artan savaş şiddetine rağmen sığınaklarda ve bodrumlarda kendilerini ve ailelerini korumaya çalışan Ukrayna halkının bir nebze olsun yaralarını sarmak istiyorsanız; yardımda bulunmak isteyebilirsiniz. İşte “Ukrayna’ya nasıl para yardımında bulunurum?” sorusunun cevabı…

Ukrayna’ya Nasıl Para Yardımı Yapılır?

Rusya ve Ukrayna savaşının başladığı ilk günden beri Ukrayna’da bulunan tanıdıklarınız varsa onlara doğrudan para gönderebilirsiniz ama her yer savaş alanıyken; ellerine geçen parayla ne yapacakları büyük bir soru işareti. ATM’ler ve bankaların yıkıldığı Ukrayna’da bana sorarsanız en mantıklı yardım Türkiye Kızılay ve AFAD olacaktır.

Ukrayna ve Rusya savaşının başlamasıyla birlikte; Türkiye, Ukrayna’nın yanında olduğunu gösteren bir hamlede bulunmuştu. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “İçerisinde 210 metrekarelik genel maksat çadırları, ailelerin barınmaları için afet çadırları, yatak, battaniye, çocuk battaniyesi, uyku tulumu gibi acil insani yardım malzemelerinin bulunduğu 3 TIR’ın bugün gün içerisinde Ukrayna’ya hareket etmesi planlanıyor” sözlerini dile getirmiş ve Ukrayna’ya yardım ettiğini duyurmuştu. Kınık’ın bu sözlerinin ardından binlerce kişi harekete geçmiş ve Ukrayna’ya yardımda bulunmak istemişti.

Aşağıda bıraktığım linke tıklayarak; Ukrayna’ya para yardımında bulunabilirsiniz. Açılan sayfada bağış tutarı ve bağış notu kutucukları yer alıyor. Dilediğiniz miktarda bağış yaptıktan sonra bağış notunuza istediğinizi yazabilirsiniz. Ödeme yapmak için ise birçok seçenek mevcut. Kızılay çağrı merkezi ve WhatsApp gibi alanlardan kurumsal malzeme yardımında bulunabilirsiniz. Para yardımında bulunmak için ise kredi ya da banka kartınızın olması gerekiyor.

Bağışınızı yaptıktan sonra güvenle Ukrayna’ya ulaştığından şüpheniz olmasın! Yıllardır başka ülkelerdeki hiç tanımadığımız insanlara yardım ederek; Türkiye’nin yanında olduğunu gösteren Kızılay ve AFAD, çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Ukrayna’ya Para Yardımında Bulunmak İçin Tıklayınız! 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu