Ukrayna

Ukrayna’ya SMS İle Yardım Nasıl Yapılır?

Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşın başlamasının ardından haftalar hatta aylar geçti. 24 Şubat tarihinden bu yana süren savaştan kaçmak ve canını kurtarmak isteyenler hiç bilmedikleri ülkelerden yardım istediler. Milyonlarca Ukraynalı vatandaş ise gidecek bir yeri olmadığı için ülkesinde kalmak zorunda kaldı. Savaşın ilk gününden beri “Bugün ölecek miyim?” korkusuyla yaşayan Ukraynalı vatandaşların yarasını bir nebze olsun hafifletmek isteyenler ise “Ukrayna’ya SMS ilke yardım nasıl yapılır?” sorusunun cevabını arıyor.

Savaşın durmadan devam ettiği ve Rusların acımasızca Ukrayna halkına soykırım yapmak istedikleri herkes tarafından biliniyor. Aksini iddia eden ise Rus tarafından oluyor. Savaşa maruz kalmış insanların nasıl acılar çektiğini bilmek ise neredeyse imkansız. Hiçbir suçu olmayan Ukraynalı vatandaşın yanında olduğunu göstermek isteyenler için hazırlamış olduğum bu makalemde Ukraynalılara yardımda bulunmak için SMS nasıl gönderilir onu anlatmak istedim!

İlgili Makaleler

Ukrayna’ya SMS ile Yardım Nasıl Yapılır? Ukrayna’ya SMS Yardımı!

Kredi kartınızda yaşamış olduğunuz sorunlardan dolayı kartınız üzerinden yardım yapamıyor olabilirsiniz ama KIZILAY, her şeyi düşündüğü gibi konu yardım olunca en ince ayrıntısına kadar düşünmüş. 168 Türk Kızılay ücretsiz danışma hattında da yardım yapabileceğiniz gibi telefonunuzdan sadece 5 dakika içerisinde Ukrayna’ya destek olabilirsiniz.

Acıları bir nebze olsun indirmek için bu güne kadar Ukraya’ya Türkiye’den birçok yardım gitmişti. Yatak süngerinden temizlik ve hijyen malzemelerine kadar temel ihtiyaçlar Türkiye’den yola çıkmış ve Ukrayna’ya geçmişti. Binlerce kişinin yarasına merhem olan bu yardımın yanı sıra halen Ukrayna’da savaş bildiğiniz üzere devam ediyor ve yapılması gereken şeylerden biri yardım!

Büyük harflerle “UKRAYNA” yazarak; 2868’e mesaj gönderebilirsiniz! Her “Ukrayna” mesajınızda Ukraynalılara 10 TL yardımda bulunduğunuzu unutmayınız. Dilediğiniz kadar mesaj atabilir ve Ukraynalıların yanında olduğunuzu gösterebilirsiniz.

Ayrıca Kızılay’ın açmış olduğu banka hesapları üzerinde de bağış yapabilirsiniz. Türk lirası göndermek istiyorsanız; Alıcı IBAN kısmına “TR 4800 0100 2110 0000 2868 5254” yazabilirsiniz. Bunun yanında Dolar yardımı için “TR 2100 0100 2110 0000 2868 5255” hesap numarasına dilediğiniz miktarda yardım yapabilirsiniz. Umarım bir an önce bu acı verici savaş son bulur!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu