Ukrayna

Zelenski Online Yardım Platformu Kurdu! United 24 Nedir?

Ukrayna ve Rusya savaşında her gün ölenlerin sayısı biraz daha artarken; yardım platformu adı altından bir uygulama resmen kuruldu. Rusya tarafından gelen darbeleri bir nebze olsun azaltmak amacıyla Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, online yardım platformu olan United 24’ü kurduğunu resmen açıkladı. Peki, nedir bu yardım platformu olan United 24?

Artan savaş şiddetine bakılırsa Ukrayna büyük bir riskin ortasında! Rusların saldırıları devam ettikçe Ukraynalı halk, büyük zararlar görüyor. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ise kurmuş olduğu yardım platformu hakkında açıklamalarda bulunarak dikkatleri üzerine çekti. Ukrayna’nın sadece kendi özgürlüğü için değil, aynı zamanda demokratik bir dünya için savaş verdiğini açıkladı.

İlgili Makaleler

“Birlikteyken Savaşı Durdurabiliriz!”

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, United 24 isimli platform hakkında; “Bugün dünyadaki özgür ülkeler, şirketler, uluslararası organizasyonlar ve en önemlisi insanlar Ukrayna’nın etrafında birleşti. Şu an siz de onlardan birisiniz, teşekkürler. Sadece birlikteyken, savaşı durdurabilir ve Rusya’nın yok ettiklerini yeniden inşa edebiliriz. Birlikteyken, özgürlüğün tiranlığı yenmesine yardım edebiliriz” açıklamasında bulundu. Bir bağış toplama platformu kurduğunu açıklayan Ukrayna Devlet Başkanı, tüm insanları bu yardıma teşvik etti!

Ukrayna’ya yapılacak olan her bir bağışın savaş için çok önemli olduğunu duyuran Zelenski, “Bağış toplama platformu, Ukrayna’yı desteklemek için başlatılan küresel ‘United24’ girişiminin bir parçasıdır. Burada bir tıkla yapabileceğiniz bağışlarla savunucularımız ile sivillerimizi koruyabilir ve Ukrayna’yı yeniden inşa edebilirsiniz. Tüm bağışlar, Ukrayna’nın milli bankasına gönderilecek ve ilgili bakanlıklara verilecektir” açıklamasında bulundu! Bunun yanı sıra Zelenski, United 24 hakkında bilgilere yer ver verdi.

Ukrayna’ya yardım yapılması gerektiğini açıklayan Zelenski, “Raporlar, her 24 saatte güncellenecektir. Her bağışın zafer için önemi var. Korumak ve yeniden inşa etmek için bağış yapın. Ukrayna bugün sadece kendi özgürlüğü için değil, demokratik dünya için savaşıyor. Sizlerin katkısını Ukrayna’nın zaferinde ve özgürlüğünde daima hatırlayacağız. Teşekkürler” sözlerini dile getirdi.

Kızılay ve AFAD’ın Türkiye’den Ukrayna’ya doğrudan yaptıkları biliniyor ama United 24, evrensel bir yardım kuruluşu olacak! Umarım bir an önce Ukrayna’ya yapılan bu çirkin saldırılar bir an önce biter!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu