Ukrayna

Ukrayna’ya Yardım İçin IBAN Numarası

Rusların yapmış olduğu Ukrayna saldırısından sonra kavga nedir bilmeyen Ukrayna halkı büyük bir yıkıma uğradı. Binlerce bebek, genç, yaşlı salgın hastalıklarla ve savaşla mücadele vermeye başladı. 24 Şubat’tan bu yana süren bu saldırıların önüne geçmek, bir nebze olsun insanların ihtiyaçlarını karşılamak isteyen iyi niyetli insanlar ise Ukrayna’ya yardım yapabilmek adına araştırmalara başladı. Bende sizler Ukrayna’ya en güvenilir bir şekilde yardım yapabilmeniz için IBAN’ları tek tek hazırladım.

İlgili Makaleler

Her gün artan şiddetle devam eden Ukrayna – Rusya savaşında masumlar katlediliyor. Evlerini, yuvalarını ve ülkelerini terk etmek zorunda kalan binlerce insan ise Ukrayna’da halen bulunan kişilere yardım yapmak istiyorlar. Bombaların yağdığı Ukrayna’ya yardım için IBAN numarası arayanların karşısına ise krizi fırsata çevirmek isteyen dolandırıcılarda çıkabiliyor. Peki, Ukrayna’ya yardım için IBAN numarası nedir?

Ukrayna’ya Yardım IBAN Numaraları

Bilindiği üzere Ukrayna’ya yapılan Rus saldırısının ardından Türkiye acil bir şekilde toplantı yapmış ve ihtiyaç sahipleri için tırları yola çıkartmıştı. Yatak yorgandan, bebek malzemelerine kadar her şeyi düşünen Türkiye, Ukrayna’nın yanında olduğunu bir kez daha göstermişti. Göğüs kabartan bu hareketten sonra bireysel olarak yardımda bulunmak isteyen kişilerde Google üzerinden birçok araştırma yapmaya başladı.

“Ukrayna’ya yardım gönderiyoruz!” adı altında ortaya yayılan IBAN’ların birçoğunun sahte olduğunu sakın unutmayınız! Sizden aldıkları paraları cebine indiren ve bu zor günlerde halkı kandıran insanlardan uzak durup; doğrudan kurumsal adreslerle çalışın. Bunların başında kesinlikle Kızılay, AFAD gibi yardım kuruluşları gelsin. Kızılay’ın resmi web sitesine girdiğinizde zaten karşınıza Ukrayna’ya yardım etmek için bir sayfa çıkıyor. O sayfadan doğrudan yardım yapabilirsiniz ama direkt IBAN’a para yardımında bulunmak istiyorsanız; sizler için bu makalemi hazırladım!

Kızılay’ın açmış olduğu Ukrayna’ya yardım hesapları üzerinden TL, Dolar ya da Euro olarak yardımda bulunabilirsiniz. TL yardımında bulunmak için hesabınızın alıcı IBAN kısmına “TR 4800 0100 2110 0000 2868 5254” yazabilir ve istediğiniz miktarda ödemeyi yapabilirsiniz. Bunun yanında Dolar yardımı yapmak içinse “TR 2100 0100 2110 0000 2868 5255” hesap numarasına doğrudan yardım yapabilirsiniz! Lütfen, Ukrayna’nın yanında olduğunuzu ve bu savaşın bitmesi gerektiğini hep birlikte duyuralım. Unutmayın ki, bir canda çok kıymetli, bin canda…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu