Tecrübeler ve ÖnerilerimUkrayna

United 24 Yardım Platformu Nedir?

Ukrayna ve Rusya savaşının başlamasıyla birlikte Ukryana’nın üstündeki yük beş on kat arttı. Milyonlarca insanın canına kıyıldığı Ukrayna Rusya savaşında Ukrayna’ya yardımlar ise bireysel ve kurumsal olarak devam ediyor. Ukrayna’ya yardım platformu kuran Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, United 24 isimli yardım platformunu kurdu. Peki, United 24 yardım platformu nedir?

Ukrayna’ya yardımda bulunmak isteyen kişilerin ve kurumların doğrudan ve güvenilir bir yardım platformu aradıkları biliniyor. Krizi fırsata çevirip dolandırıcılık işine girenlerde elbette bu sistemle birlikte çoğaldı. Ukrayna’ya yardım ettiklerini iddia eden kişiler ya da kurumlar; bağış için gelen paraları ceplerine indiriyor. Güzel kalpli insanlarında yardımları Ukraynalı vatandaşa ulaşmadan eriyip gidiyor. Peki, Vladimir Zelenskiy United 24 adı altındaki yardım platformunda neleri hedefliyor?

İlgili Makaleler

United 24 Nedir? Nasıl Kullanılır?

Vladimir Zelenskiy, United 24 isimli yardım platformunu kurduğunu duyurduğunda; “Bugün dünyadaki özgür ülkeler, şirketler, uluslararası organizasyonlar ve en önemlisi insanlar Ukrayna’nın etrafında birleşti. Şu an siz de onlardan birisiniz, teşekkürler. Sadece birlikteyken, savaşı durdurabilir ve Rusya’nın yok ettiklerini yeniden inşa edebiliriz. Birlikteyken, özgürlüğün tiranlığı yenmesine yardım edebiliriz” sözlerini dile getirmişti. Dolar, Euro ve Türk lirası gibi birçok para cinsinden yardım yapmanıza olanak sağlayan bu platform, Ukraynalı halkın ihtiyaçlarını karşılayacak!

Yardım platformu şuan için aktif değil ama yaklaşık 1 – 2 hafta içerisinde aktif bir şekilde çalışmaya başlayacağı biliniyor. Zelenskiy, United 24’ü açıklarken; “Bağış toplama platformu, Ukrayna’yı desteklemek için başlatılan küresel ‘United24’ girişiminin bir parçasıdır. Burada bir tıkla yapabileceğiniz bağışlarla savunucularımız ile sivillerimizi koruyabilir ve Ukrayna’yı yeniden inşa edebilirsiniz. Tüm bağışlar, Ukrayna’nın milli bankasına gönderilecek ve ilgili bakanlıklara verilecektir. Raporlar, her 24 saatte güncellenecektir. Her bağışın zafer için önemi var. Korumak ve yeniden inşa etmek için bağış yapın. Ukrayna bugün sadece kendi özgürlüğü için değil, demokratik dünya için savaşıyor. Sizlerin katkısını Ukrayna’nın zaferinde ve özgürlüğünde daima hatırlayacağız” sözlerine yer vermişti.

Ülkemizde ise Ukrayna’ya yardımda AFAD, Kızılay gibi yardım kuruluşları önemli bir rol oynuyor. Dilerseniz önümüzdeki günlerde United 24 üzerinden de yardım yapabilir ve Ukraynalı halkın acılarına merhem olabilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu