Ukrayna

Rusya, Ukrayna’nın Başkentini Vurdu! Açıklamalar Arka Arkaya…

Gelen son dakika bilgilerine göre Rusya, Ukryana’nın başkenti olan Kiev’e bombalar yağdırmaya başladı. Kiev Belediye Başkanı Kliçko, bölgede şiddetli bir patlamanın meydana geldiğini açıkladı. Rus ordusu bu saldırıları kabul ederken; gelen peş peşe açıklamalar ise şok etkisi yarattı. İşte merak edilen tüm detaylar…

Kiev Belediye Başkanı Vitaliy Klichko, Rusya’nın Kiev’i vurmasıyla birlikte bir açıklamada bulundu. Klichko, “Arkadaşlar düşman Kiev’e saldırdı. Sevchenko semtinde 2 patlama meydana geldi. Ekipler olay yerinde çalışıyor. Saldırıdan zarar görenlere ilişkin bilgiler güncelleniyor” ifadelerine yer verdi. 6 kişinin yaralandığı bu saldırılarda; Rusya masumları katletmeye devam edeceğini bir kez daha gözler önüne serdi.

İlgili Makaleler

Ukrayna İçişleri Bakanı Danışmanı Anton Gerashchenko, sivil halkın bile isteye öldürüldüğünü ifade etti. Ukrayna İçişleri Bakanı Danışmanı, “Ruslar Kırım’dan ateşlenen seyir füzesi ile Kiev’de sivil yerleşim alanını hedef aldı. Saldırı sonucunda yaralı sayısı 6’ya yükseldi. Füzenin bulunan motoru, incelemeler için uzmanlarımıza teslim edilecek” sözlerini dile getirdi. Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanı Andrey Yermak ise bu açıklamaların üzerine çok önemli bir açıklamada bulundu!

“Her Gün Bedel Ödüyoruz!”

Yaşanan saldırının ardından, Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanı Andrey Yermak, “Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’in başkent Kiev’i ziyareti esnasında füzeli saldırı gerçekleştirildi. Bu Rusya’ya karşı zafere ihtiyacımız olduğunu ve Ukrayna’nın yanında tüm dünyanın birleşmesi gerektiğini gösteriyor. Hızlı hareket edilmeli. Daha fazla silah ve yardım gerekli çünkü Ukrayna her gün demokrasinin ve özgürlüğün bedelini ödüyor. Bu savaşta kaybeden taraf olamayız” açıklamasında bulundu. Rusya ise Ukrayna’dan gelen açıklamaların ardından bir açıklamada bulundu!

Rusya Masumları Öldürdüğünü Kabul Ediyor!

Rusya’nın Kiev’de yaşayan sivil halkı hedef almasıyla birlikte 6 kişinin yaralandığı açıklanmıştı. Milyonlarca vatandaşı evinden yurdundan eden Rusya, Kiev’e yapılan saldırıların ardından masumları öldürdüğünü bir kez daha kabul etti. Rusya Savunma Bakanlığı’ndan gelen açıklamada ise “Ordumuz Ukrayna’daki altı silah ve yakıt deposunu füze ile vurarak yok etti” ifadeleri yer aldı. Umarım, bu savaş bir an önce biter, masumların bu savaşta canı derdine düşmesi yürek burkucu…

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu