Ukrayna

Rusya Ordusunda Zayiatlar Üst Üste Veriliyor! Kremlin Sözcüsü İlk Kez Açıkladı…

Ukrayna ve Rusya Savaşı’nda Rusya, büyük darbeleri arka arkaya alıyor. Zayiatları artan Rusya, ilk kez bir açıklama yaparak tüm gerçekleri gözler önüne serdi. 24 Şubat tarihinden beri yapmış olduğu katliamları reddeden Rusya, ordu açısından zayıfladığını belirtti. Ukrayna’yı bir haftada alacağını, Ukrayna askerlerinin vatanlarını savunmayacağını düşünen Putin’in ise savaşı bitirme gayreti içerisinde olduğu açıklanmıştı. Şimdi ise Rusya ordusunun aldığı ağır darbeler gözler önüne serildi!

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’un İngiliz basınına vermiş olduğu açıklamada Rusya’nın Ukrayna’yla yapmış olduğu savaşta milyonlarca kayıp verdiğini açıkladı. Peskov, “Durumu yeniden dengelememiz gerekiyor ve kendi güvenliğimizi sağlamak için ek önlemler almalıyız. Çünkü NATO’nun ülkemize karşı olduğundan derinden endişeliyiz. NATO çatışma için tasarlandı ve varlığının asıl amacı ülkemize karşı koymaktır. Çatışma, barışçıl bir ittifak değil” sözlerini dile getirdi. Rusya’nın savaş suçları işlemesini ise ısrarla reddetti.

İlgili Makaleler

“İyi Niyetle Çekilmek!”

Peskov, Rusya’nın Ukrayna’nın toprakları olan Kiev ve Çernihiv çekilmenin nedenini ise iyi niyet olarak gösterdi. Peskov, İngiliz basınına vermiş olduğu açıklamada “Ukrayna heyeti ile yapılan görüşmeler sırasında bir iyi niyet göstergesi olarak askerler o bölgeden gerçekten çekildi. Bu bölgelerdeki gerilimi kaldırmaya çalışmak ve Rusya’nın müzakereleri sürdürmek için rahat koşullar oluşturmaya gerçekten hazır olduğunu göstermek için iyi niyetli bir hareketin göstergesiydi” sözlerine yer verdi.

Bilindiği üzere Rusya, Ukrayna’nın Maripul şehrinde bulunan; içinde binlerce bebeğin, bakın altını çiziyorum bebeğin bulunduğu, kadınların yeni doğum yaptığı hastaneye saldırı düzenlemişti. Doğum yapmak üzere olan binlerce kadın yaralı bir şekilde o hastaneden tahliye edilmişti. Peskov, bu konu hakkında ise hastanenin gerçek dışı olduğunu dile getirerek açıklamada bulundu.

Peskov, “Mariupol’deki hastane sahteydi ve bunun sahte olduğuna inanmak için çok ciddi nedenlerimiz var” sözlerini dile getirdi. Bunun yanında Ukrayna’daki insanların sokaklarda katledildiğini kabul eden Peskov, uydu görüntülerinin “Sahte” olduğunu iddia etmişti.

Bir iddiaya göre ise Ukrayna ve Rusya arasındaki savaş yarın itibariyle bitecek. Umarım bu iddialar doğrudur çünkü artık Ukrayna’da tek bir kişinin parmağının bile kesilmesini istemiyorum. Çocukların yeniden park ve bahçeleri doldurmasını, okullarına ve evlerine güvenle gitmesini, bomba sesleri yerine kuş cıvıltılarını duymasını istiyorum…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu