Ukrayna

Rusya ve Ukrayna Savaşı’nın Biteceği Tarih Ortaya Çıktı! Sadece Saatler Sonra…

Rusya ve Ukrayna Savaşı’nda bir ayı geçeli haftalar oluyor. Cinayetlerin arttığı ve masum canların alındığı Ukrayna’da ölümlerin bir an önce bitmesi herkesin istediği şeylerin başında geliyor. Kadın – çocuk demeden Rus askerleri tarafından öldürülen Ukraynalı masum halk için umut verici bir gelişme yaşandı. Rusya ve Ukrayna savaşının biteceği tarih resmen ortaya çıktı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından 24 Şubat tarihinde başlayan savaşın sonuna doğru geliniyor. Savaşın 6. Haftasında dikkat çekici gelişmeler yaşanıyor. Rus birliklerinde yer alan askerlerden ağır yaralıların ve hasar görmüş olan kişilerin Ukrayna’nın doğusundaki topraklara gönderildiği gündeme bomba gibi düştü.

İlgili Makaleler

ABD’nin önde gelen kuruluşlarından biri olan Bloomberg, Rusya hakkında şok bir iddiada bulundu. Rus askerlerinde ağır yaralı olanları Ukrayna’nın doğusuna sürdüğü ortaya çıkarken; Ukrayna’nın ise Donbas bölgesinde askeri gücü artırdığı ortaya çıktı. Ukrayna Devlet Başkanlığı’nın Özel Kalem Müdürü Yardımcısı Ihor Zhovkva ise Ukrayna’nın savaşa hep hazır olduğunu belirtirken; toprakların kolay kolay alınmayacağını açıkladı. Bunun yanında savaşın biteceği tarih ise Estonya’dan geldi!

Rusya ve Ukrayna Arasındaki Savaş Ne Zaman Bitecek?

Estonya İstihbarat Servisi’nin Genel Direktörü Mikk Marran, Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın biteceği tarih hakkında şok bir açıklama yaptı. 9 Mayıs tarihinde Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın ortadan kaldırılacağını açıklayan Marran, “Putin, 9 Mayıs’tan önce bir tür zafer elde etmeye çalışıyor” sözlerini dile getirdi. Putin’in Mariupol’ü elde etmek için tüm çabasını ortaya koyduğunu ifade eden Marran, başarı olarak göstereceğini de dile getirdi.

Rusya’nın ise Ukrayna’yı almak için çok büyük çabalara girdiği biliniyor. Kiev’e sık sık saldırılar düzenleyen Rusya’nın dünya tarafından bir yaptırıma uğraması sonucunda çok büyük kayıplar verdiği de yetkililer tarafından açıklandı.

24 Şubattan beri Karadeniz kıyısında bulunan Herson kenti haricinde toprak almayan Rusya’nın çatışmalara devam edeceği bilgisi de geliyor. Odessa kentinin yanı sıra Kiev içinde saldırılar düzenleyen Rusya, iddialara göre yarın savaşı bitirme kararı alacak. Umarım ki, bu iddialar doğrudur ve masum halk bu işkenceden bir an önce kurtulur!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu