Ukrayna

Rusya ve Ukrayna Savaşı’nda 42. Gün! Ukraynalılar Katlediliyor; Rusların Cezası Ağır Olmalı!

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta 42. Güne girildi. 24 Şubat tarihinde başlayan ve durmaksızın devam eden savaşta Ukraynalılar resmen katlediliyor! Zelenski ise tamda bu konu hakkında; Rusların suçlarının yaptıklarıyla eş değer olması hakkında bir açıklamada bulundu! Buça kentinde yapılan saldırılar tüm dünyanın kanını dondurmuştu.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ise bu saldırıların ardından; “Buça’da yapılanlar soykırımdır” açıklamasında bulunmuştu. Rus ordusunun kadın – çocuk daha doğrusu insan demeden Ukraynalı vatandaşa zülüm ve işkence ettiğini açıklayan Zelenskiy, Telegram hesabından sık sık videolar paylaşarak konu hakkında bilgiler veriyor.

İlgili Makaleler

“Bazı Liderlerin Siyasi Kaderi Artık Eskisi Gibi Gelişmeyecektir!”

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Rusya’nın Buça’da yaptıklarından sonra halen Rusya’ya destek verilmesi durumunda şartların bambaşka olacağını dile getirdi. Zelenskiy, “Dünyanın Buça’da olanları görmesinden sonra Rusya’ya yönelik yaptırımlar, işgalcilerin işlediği savaş suçlarının ağırlığı ile orantılı olmalıdır. Eğer, bundan sonra Rus bankaları her zamanki gibi çalışabilir, Rusya’ya mallar gönderilmeye devam eder, Avrupa Birliği ülkeleri, Rusya’ya enerji kaynakları için ödeme yapmaya devam eder ise o halde bazı liderlerin siyasi kaderi artık eskisi gibi gelişmeyecektir” sözlerini dile getirdi. Yaptırım açıklamasıyla Ukraynalıların yarasına bir nebze bile olsa merhem olan Ukrayna Devlet Başkanı, gözleri üzerine yeniden çekti. Buça’dan çıkan o şiddet görüntülerine Ruslar ne dedi dersiniz? “Uydurma!”

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna’nın Buça kentinden yapılan vahşice saldırıları ise kabul etmedi. Ukraynalıların katledildiğine dair görüntüleri kesin bir dille yalanlayan Sergey Lavrov, “Ukrayna ordusunun ve istihbaratının kaydettiği anlaşılan videoların açıkça yalan ve uydurulmuş. Bunun, devam eden müzakereleri bozmak için bir bahane bulma arzusu olduğunu düşünme eğilimindeyiz” sözlerini dile getirdi.

Rusya’nın uzun bir süredir Ukrayna’nın binalarını yıktığı, masum insanları öldürdüğü tüm dünya tarafından biliniyor ama Ruslar bunu bir şekilde yalanlıyor. Eğer inkar edilebilecek düzeydeyse kesinlikle inkar edip; “bunlar yalan” diyorlar. İnkar edilmeyecek bir durum varsa bu kez de binlerce masumu kan gölünde bırakıp; “Bu bölge Rusya için önemli bir savaş alanıydı” açıklamasında bulunuyorlar. Allah’ınızdan bulun… 5 – 6 yaşında, cıvıl cıvıl çocukların gülmesi, oyun oynaması gereken parklarda insan cesetleri var…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu