Ukrayna

Rusya ve Ukrayna Arasındaki İpler Koptu! Putin Masumları Katletmeye Devam Edecek!

24 Şubat 2022 tarihinde başlayan ve yaklaşık olarak 7 haftadır devam eden savaşta barışın olacağına dair iddialar güçlenmişti. Kısa bir süre önce Etiyopya kanalından gelen iddiaya göre 9 Mayıs itibariyle anlaşmalar imzalanacak ve iki ülkede barış yapacaktı fakat açıklanan sözlerle birlikte iki ülke arasındaki iplerin temelden koptuğu görüldü.

Putin’in yapmış olduğu açıklamalarla birlikte Ukrayna’da yaşayan ve olaylarda zerre suçu bulunmayan masum halkın katledileceği gündeme bomba gibi düştü. İstanbul’da gerçekleşen Rusya – Ukrayna müzakerelerinden olumlu dönüş gelmediği açıklandı!

İlgili Makaleler

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İstanbul müzakerelerindeki görüşmelerden olumlu yanıt almadığını belirterek; “Ukrayna’da Rusya karşıtı güçler ile çatışma kaçınılmazdı, sadece bir zaman meselesiydi. Askeri operasyon ile Rusya’yı koruyoruz, başka seçeneğimiz yoktu. Ukrayna’da yaşananlar bir trajedi ama başka seçeneğimiz yoktu” sözlerini dile getirdi. Binlerce masumun canını almaya devam edeceğini açıklayan Rusya Devlet Başkanı bir kez daha yüreklere kor düşürdü.

Savaşın 9 Nisan itibariyle biteceği iddiaları da Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından yalanlanmış oldu. Putin, savaşın ne kadar süreceği yönünde de bir açıklama yaparak; Ukrayna halkına işkence edeceğini resmen duyurdu. Putin, “Askeri operasyonumuz başarıya ulaşana dek sürecek” sözleriyle savaşın bitmeyeceğinin altını çizdi.

“Görüşmeler Çıkmaza Girdi!”

Bilindiği üzere Rus askerleri Ukrayna’nın önemli kentlerinden biri olan Buça’da binlerce kişinin ölümüne sebep olmuştu ama bu ölümlerin yalan olduğunu belirten açıklamalarda bulunmuştu. Ukrayna tarafının İstanbul’da alınan kararlara uymadığını belirten Rusya Devlet Başkanı Putin, “Buça’daki durum düzmeceden ibaret. Ukrayna İstanbul müzakerelerindeki anlaşmalardan uzaklaştı. Müzakereler çıkmaza girdi” ifadesine yer verdi. Uzun bir süre daha savaşın olacağının gösteren Putin, Ukraynalı halkı korku ve paniğe sevk etti.

En az 30 bin kişinin canının alındığı bu savaşta ölümler giderek artıyor. Sokaklar, evler, sığınaklar cesetlerle dolarken; Rusya tarafından gelen acımasız tutum, bir ülkeye derin acılar bırakıyor. Gencecik çocukların okula gitmesi, çocukların parklarda – bahçelerde koşturması, en basitinden evlerinde insanların güvenli bir şekilde kalması gerekirken yaşanan bu acı verici tablo gözyaşlarına neden oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu