Ukrayna

Rusya – Ukrayna Savaşı Bitiyor Mu? Ukrayna Devlet Başkanı Yapılması Gerekeni Açıkladı!

Rusya tarafından 24 Şubat tarihinde Ukrayna paramparça edilerek bir savaşa girilmişti. Masum halkın öldürüldüğü Rusya – Ukrayna Savaşı, akıllarda tek bir soruyu oluşuyordu. “Bu savaş ne zaman bitecek?” Etiyopya’dan gelen iddialar 9 Nisan yönünde olmuştu ama sonunda Ukrayna Devlet Başkanı şok sözlerde bulunarak savaşın bitmesi içim gerekli olanları tek tek açıkladı!

Ukrayna’nın en önemli bölgelerine yapılan “Terör” örgütü eylemlerine karşılık olarak çok önemli açıklamalara yer veren Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, “İşgalciler, Ukrayna ordusuyla veya devlet kurumlarıyla bağlantısı olan herkesin peşine düşerek, bunun bölgeyi kontrol etmelerini kolaylaştıracağını düşünüyor. Onlar, büyük yanlışlık yapıyor ve kendi kendilerini kandırıyorlar” sözlerini dile getirdi.

İlgili Makaleler

Rusya Devlet Başkanı Putin hakkında her şeyi bildiğini açıklayan Zelenski, Rus ordusunun niyetleri ve kapasitesi konusunda birçok medya kuruluşundan çok daha fazla bilgi sahibiyim” sözlerini dile getiren Ukrayna Devlet Başkanı, adım adım ne yapacağını tahmin ettiğini dile getirdi. Devamında ise Rusya’ya yapılan yaptırımların savaşın bitmesinde çok önemli bir faktör olduğunu gösteren ifadelere yer verdi.

Ukrayna – Rusya Savaşı Ne Zaman Bitecek?

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta milyonların ölmesi kaçınılmaz bir hale geldi. Binlerce can toprak altına girerken; birçok kişinin cesedi sokaklarda, depolarda ve sığınma alanlarında… En az 46 bin kişinin öldürüldüğü bilirken; savaşın ilk gününden beri kafalarda “Rusya – Ukrayna Savaşı ne zaman biter?” sorusu beliriyordu. Sonunda bu konu hakkında Ukrayna Devlet Başkanı çok önemli açıklamalarda bulundu.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy Rusya’yla savaşın bitmesine az kaldığını dile getirdi. Zelenskiy; “Başkanı Ancak bu, Rus askeri makinesinin durdurulması için yeterli değil. İleride Rusya’ya yönelik uygulanacak yaptırımlar, Rus petrolünden vazgeçilmesini de içermelidir. Dünya, Rus enerjisi için verilen paranın demokrasiyi bozduğu konusunda karar vermelidir. Rusya, tüm dünyayı kaybetti ve artık hiçbir yerde kabul görmüyor” açıklamasında bulundu!

Savaşın başlamasından bu yana tam 52 gün geçti. 52 günde; 565 milyar dolar zarar yapıldı, 11 milyon kişi evini yuvasını terk etti, en az 46 bin ölü oluştu. Lütfen artık birileri bu savaşa “dur” desin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu