Ukrayna

Rusya, Ukrayna’yı Paramparça Etmeye Hazırlanıyor! Bu Seferde Donbas! Masumlar Ölüyor…

Rusya ve Ukrayna arasında çıkan savaş, 24 Şubat’tan bu yana devam ediyor. Savaşın ilk günlerinden beri akıllarda ise tek bir soru var. “Bu savaş ne zaman bitecek?” Keşke bir an önce bitse… Şuana kadar en az 46 bin kişinin ya yanarak, ya donarak, ya silahla ya bombayla ya da dehşet verici ne varsa o şekilde öldüğü biliniyor. Rusya ise Ukrayna’yı paramparça etmeye hazırlanıyor. Donbas kentine girdiği açıklanan Rusya, milyonlarca masumun ölmesine neden oluyor!

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Ukrayna’nın dünyaya örnek olacak bir savunma yaptığını, Rusya’nın elindeki silah imkanının birazının Ukrayna cephesinde olması durumunda şartların çok farklı olacağını açıkladı. Zelenski, “Bizim ihtiyacımız olan, ortaklarımızın sahip olduğu ve Rusya’nın kullandığı silahlarla aynı tüm silahlara erişimimiz olsaydı, bu savaşı çoktan bitirmiş ve barışı getirmiş olurduk” açıklamasında bulundu. Ukraynalı vatandaşların ve askerlerin bu saldırılara karşılık olarak cesurca durduğunu da açıkladı!

İlgili Makaleler

Yapmış olduğu paylaşımla “Bu savaşta Rus ordusu, kendisini sonsuza kadar dünya tarihine belki de dünyanın en barbar ve insanlık dışı ordusu olarak yazacaktır” sözlerini dile getiren Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Rusya’nın yapmış olduğu katliamlara da değindi. Savaşın bitmesi beklenirken; Rusya’nın Ukrayna’da yeni bir yere saldırı açtığı ortaya çıktı!

Donbas İçin Savaş Başladı!

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski “Artık Rus birliklerinin uzun süredir hazırlandıkları Donbas için savaşa başladığını söyleyebiliriz. Artık Rus ordusunun önemli bir kısmı bu taarruza odaklanmış durumda. Oraya ne kadar Rus askeri sevk edilirse edilsin, savaşacağız. Kendimizi savunacağız. Bunu her gün yapacağız. Ukrayna’ya ait hiçbir şeyden vazgeçmeyeceğiz” sözleriyle Donbas kentinin saldırı altında olduğunu açıkladı.

Ukrayna Devlet Başkanı’nın yapmış olduğu paylaşımda ise Rus ordusunun Donbas kentinde taarruza başladığını resmen duyurdu. Rus askerlerinin sayısı kaç olursa olsun; Ukrayna’nın bir adım bile geri adım atmayacağını da açıkladı. Bölgeyi en iyi şekilde savunacaklarını duyuran Ukrayna Devlet Başkanı, Rusya’nın Ukrayna’nın doğusundaki 4 önemli bölge için çalışma yaptıklarını da duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu