Ukrayna

Rusya’nın Ukrayna’ya Saldırmadan Önceki Planları İfşa Edildi! Meğer 22 Şubat’ta…

Ukrayna Milli Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Aleksey Danilov, Rusya’nın Ukrayna’ya saldıracağını, saldırıdan iki gün önce haber aldıklarını duyurdu. 22 Şubat’ta aldıkları bilgiyle işlemlere başladıklarını dile getiren Danilov, “22 Şubat’ta savaş başlıyor diyemezdik” sözlerini dile getirdi. Rusya’nın ilk saldırısının ise Zelenski’ye olduğunu da açıkladı. Ukrayna Milli Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Aleksey Danilov, “Saldırılar 24 Şubat’ta saat 05.00’te değil 03.40’ta ilk Rus konvoyunun Lugansk topraklarından girmesiyle başladı” açıklamasında bulundu!

Ukrayna Milli Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Aleksey Danilov, Rusya ve Ukrayna arasındaki kanlı savaş devam ederken çok çarpıcı ifadelere yer verdi. Rusya’nın gizli planlarını ortaya döken Aleksey Danilov, dengelerin değişmesine neden oldu!

İlgili Makaleler

Rusya’nın İlk Hedefi Zelenski!

Aleksey Danilov, Rusya’nın ilk hedefinin Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski olduğunu açıklayınca tüyler ürperdi. Danilov, “Savaşın ilk günlerinde Devlet Başkanlığı Ofisi yakınlarında çok sayıda silah sesleri yükseldi. Kaç kişiyi etkisiz hale getirdiğimizi açıklamak istemiyorum. Devlet Başkanı korumalarına teşekkür etmek istiyorum. Rusya’nın ilk hedefi Zelenski’yi öldürmekti. Bir numaralı hedefleri buydu” açıklamasında bulundu! Gündemi sallayan bu sözlerden hemen sonra ise Rusya hakkında bir çarpıcı ifadeye daha yer verdi!

“Zelenski’den Sonra Kimi Başa Getirmeye Hazırladıklarını da Biliyoruz!”

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı bilindiği üzere 24 Şubat, sabah saat 06.00 gibi olmuştu. Bombaların şehre düşmesiyle birlikte siren sesleri yükselmişti. Aleksey Danilov bu durum hakkında çarpıcı bir açıklamaya daha yer verdi. “22 Şubat saat 19.20’de bunun gerçekleşeceğine ve savaş çıkacağına dair ihbar aldık ama biz çıkıp 22 Şubat’ta savaş başlıyor diyemezdik. Zelenski’den sonra kimi başa getirmeye hazırladıklarını da biliyoruz” sözleriyle milyonları şok eden Ukrayna Milli Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri, savaşın geleceğini 2 gün önce öğrendiklerini açıkladı!

Danilov, beklenemedikleri yerden ilk darbeyi aldıklarını açıklayarak, bir şoku daha yaşattı. Danilov, “Saldırılar 24 Şubat’ta saat 05.00’de değil 03.40’ta ilk Rus konvoyunun Lugansk topraklarından girmesiyle başladı. Hazır olmadığımızı söyleyenler sadece bu işlerin nasıl yürüdüğünü bilmeyenlerdir. Beklemediğimiz tek şey savaşa Belarus topraklarının da dahil olacağıydı” açıklamasına yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu