Ukrayna

Rusya Ukrayna Savaşının 61. Gününde Rusya Kalbinden Vuruldu! Ukrayna’nın Hedefi 12’den Oldu!

Rusya ve Ukrayna Savaşı’nda 2 ay geride kaldı. 24 Şubat tarihiyle başlayan savaşta; Rusya masumları katletmeye, Ukrayna ise direnmeye devam ediyor. Şiddetin dozunun her geçen gün arttığı ise haberler sayesinde bizlere ulaşıyor. Çocukları öldüren, masumları katleden Rusya, Ukrayna’yı canlı ceset haline getirdi. Ukrayna ise Rusya’yı resmen kalbinden vurdu! Hedefi 12’den yakalayan Ukrayna, Rusya’nın elini ayağını kesti!

Rusya’nın Bryansk şehrini hedefleri arasına alan Ukrayna, Rusya’yı can evinden vurdu. Ukrayna sınırına 100 km uzaklıkta olan bu kentin hedef alınması sonucunda alevler anında yükseldi. Şiddetli çalışmaların devam ettiği savaşta; Ukrayna ordusu ve Ukrayna’da ülkesi için kalmış olan sivil halk, direnmeye devam ediyor.

İlgili Makaleler

Rusya’nın Dünyanın En Büyük Petrol Borularının Bulunduğu Bryansk Vuruldu!

İddialara göre Ukrayna, Rusya için önem teşkil eden Bryansk kentini vurdu. Rusya’nın dünyanın en büyük petrol borularının bulunduğu Bryansk kentinden yükselen alevler kısa sürede büyüdü. Petrol tesislerini hedefine alan Ukrayna en azından masumları öldürmedi ve Rusya’nın başını büyük bir belaya sokacak hamlede bulundu!

Twitter’da bir anda TT olan bu görsellerde çıkan alevlerin yükseldiği kaydedildi. Bryansk kentinin Ukrayna ordusu tarafından şok bir şekilde vurulduğu görüldü. Ukrayna’nın Rusya’ya yapmış olduğu bu saldırılar sonrasında Transneft-Drujba petrol depolama tesisinde alevler bir anda büyüdü ve yangın çıktı. Rusya’yı hedef alan bu ikinci saldırı, Ukraynalı halkın göğsünü kabartıyor.

Çok kolay bir şekilde Ukrayna’yı esir alacağını düşünen Rusya ise gün geçtikçe kan kaybediyor. Barışa yanaşmak istemeyen ve derdi dünyaya hakim olmak olan Rusya’ya gelen ilk darbe yine Ukrayna’da olmuştu. 2 Nisan tarihinde Ukrayna, Rusya’nın topraklarına helikopterle saldırıda bulunmuştu. Yapılan ilk saldırıda ise Belgorod kentine olmuştu. Belgorod kentinde bir yakıt deposu hedef alınmıştı.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı ise 24 Şubat tarihinde başlayan bu saldırılarda savaşta hayatını kaybeden Rus askerlerinin sayısının 21.600 olduğunu açıkladı. 77 uçak, 145 helikopter, 854 tank, 2 bin 205 zırhlı araç, 403 top, 143 roketatar sistemi ve 69 hava savunma sistemi de Ukrayna tarafından imha edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu