Ukrayna

Zelenskiy’den Skandal Sözler! Rusya Dünyayı Ele Geçirmek İstiyor!

Ukrayna ve Rusya savaşında akan kan durmak bilmiyor. Ukrayna Devlet Başkan Vladimir Zelenskiy ise devam etmekte olan savaş hakkında çok çarpıcı açıklamada bulundu. Sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada; Rusya’nın Ukrayna’ya sadece bir başlangıç olarak saldırdığını, bu saldırıların devamının geleceğini resmen duyurdu. Rusya’nın masumların canını katletmeye devam edeceğine dair açıklamalarda bulunan Ukrayna Devlet Başkan Vladimir Zelenskiy, ülkesi hakkında şok sözlerde bulundu.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy Rusya’nın sadece Ukrayna’yla kalmayacağını; saldırılarına devam edeceğine değindi. Zeleskiy, “Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sadece bir başlangıç olarak öngörülmüştü. Sonra diğer ülkeleri ele geçirmek istiyorlar. Doğal olarak, Rusya’nın bu hırsını kırmak için kendimizi gerektiği kadar savunacağız” ifadesine yer verdi. Devamında yürek sızlatan açıklamalarda bulundu!

İlgili Makaleler

Zelenskiy: Lütfen Bize Yardım Edin!

Ukrayna Devlet Başkanı, kendilerine yardım eden tüm dünya ülkelerine teşekkürlerini sunarak; savaş başladığından beri tarafsız olan ve Ukrayna’nın yanında olmayıp Rusya’nın yanında olan tüm ülkelere seslendi. Yardım beklediklerini açıklayan Ukrayna Devlet Başkan Vladimir Zelenskiy, ülkesinin çok zor durumda olduğunu açıkladı.

Ukrayna Devlet Başkan Vladimir Zelenskiy, tüm ülkelere seslenerek; “Bize yardım etmelisiniz, çünkü bu yolda ilk olan bizdik. Ve sonunda bizi dinleyen, tam olarak istediğimizi bize veren tüm ortaklarımıza minnettarım. Çünkü bu silahlarla binlerce insanın hayatını kurtarabileceğimizi kesin olarak biliyoruz. İşgalcilere Ukrayna’dan ayrılmak zorunda kalacakları günün yaklaştığını gösterebiliriz” sözlerine yer verdi.

Unutmayınız ki, Ukrayna’da savaş kaldığı yerden devam ediyor. Şiddeti artan ve artmakta olan bu savaşta milyonlarca masum bebek ve çocuklar ölüyor. Yaşayan, daha doğrusu yaşamaya çalışan tüm kişilerin içleri ise bir mezarlığa dönüştü. Her an üzerlerine bomba yağabileceğinin bilincinde olan Ukraynalılar, yaşamak ve ölmek arasındaki o ince çizgide kalıyorlar…

Artan savaşın bitmesi istenirken; Rusya’nın durmaksızın insanları katletmesi can yakıyor. Sadece birkaç ay içerisinde 13 milyon insanın ülkesini terk etmek zorunda kaldığı biliniyor. En az ise 46 bin kişinin canının katledildiği Reuters tarafından açıklandı. Umarım bu savaş en hızlı şekilde biter ve artık çocuklar ölmez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu