Ukrayna

Tam Kapanmada Ukrayna Çözüm mü?

Türkiye’de alınan karara göre tam kapanma gerçekleştirileceği bildirildi. Bunun üzerine de aldığım mailler, instagramdan sorunlar ve arkadaşlarımın soruları ile bu konuda da bir yazı yazma gereği düşündüm.

Ukrayna’daki Covid vakalarında pek iç açıcı denemez. Evet burada da bir karantina durumu söz konusu. Ulaşım araçları yalnızca özel izinli kişiler tarafından kullanılabiliyor.

İlgili Makaleler

Kiev’de restoranlar, barlar kafeler kapalı. Ancak havaların ısınması ile birlikte Terası olan restoran ve kafelerde vakit geçirebilirsiniz.

Alınan son habere göre Lviv Kırmızı bölgeden çıktı. Bununla birlikte alışveriş , eğlence merkezleri , kafe ve restoranlar yeniden açıldı. Kapanma süresince evde oturmak istemeyenler Lviv’i ziyaret edebilir.

Ukrayna’ya gelirken yanınızda bulundurmanız gereken belgelerin ne olduğunu diğer yazımda anlatmıştım. O yazıma BURAYA TIKLAYARAK mutlaka bir göz atabilirsiniz.

Lviv’de nerede kalabilirsiniz?

Ev konforunu sevenler için AİRBNB’yi kullanabilirsiniz. Otel sevener için ise Booking i kullanabilirsiniz .

Lviv’de nasıl vakit geçirilir?

1. Pazar Meydanı

Meydan, Galiçya tahtında Prens I. Leo‘nun oturduğu 13. yüzyılın ikinci yarısında inşa edilmiş. Hem Polonya hem de Ukrayna tarihi için önemli birçok olaya sahne olan alanı görülmeye değer kılan etkenlerin başında. Oldukça keyifli bina manzaraları ile burada vakit geçirebilirsiniz. Mola vermek için civarında oldukça fazla kafe mevcut.

2. Opera Binası

Ülkenin en büyük Opera Binası olarak bilinir. 1.100 kişiyi kolaylıkla ağırlayabilir geniş bir opera binası. Gezerken önünde keyifli fotoğraflar çekebileceğiniz güzel bir yer.

Adres : Adres: Svobody Ave, 28, Lviv

3. Lviv High Castle

Tüm Lviv’i yukardan görmek isteyenler için harika bir manzarası olan tepecik. Rynok (Pazar) Meydanı’na 2 Kilometre uzaklıkta. Yürümeyi sevenler için harika bir yer.

4. Eczane Müzesi

Lviv kendisi başlı başına bir müze diyebilirim. Eczane müzesinde 1735 yılında kurulan ve hala daha çalışmaya devam eden eczanenin tarihi geçmişine şahit olabilirsiniz. Ayrıca hediyelik eşya olarak da Demir Şarabı olarak bilinen özel şarabı alabilir, tadabilirsiniz.

Girişi Ücretli. En son hatırladığım fiyat kişi başı 15 UAH civarındaydı. Fakat son rakamını bilmiyorum 🙂 Saat 10:00 – 17:00 arasında çalışmaktır.

Adres: Stavropihiiska Street, 3, Lviv

5. Lviv Çikolata Fabrikası

Hep aklıma Çarlinin çikolata fabrikası isimli filmi geliyor 🙂 . Aslında Lviv Çikolata fabrikası 19. yüzyıldan bugüne kadar çalışmalarını devam ettiren bir fabrika. Ayrıca burada Çikolataya dair eğitimlerde verilmekte. Sabah 09:00 ile 20:00 arasında faaliyet göstermekte.

Adres: Serbska St, 3, Lviv

Buralar benim favori yerlerimdi. Şimdi birazda eğlence ve ilginç şeylerden bahsedelim 🙂

1. Sırada Fashion Club

Rynok (Pazar ) Meydanına paralel alt sokakta yer alıyor. Aynı zamanda restaurant, lounge bar olarak hizmet veriyor. İçeriye girişte bir ücret ödemeniz gerekebilir fiyat 100 UAH civarındaydı. Bir de cluplere girerken face kontrol olabiliyor bu yüzden giyiminize özen göstermeyi unutmayın.

Adres : Ivana Pidkovy Square, 1, Lviv, Lviv Oblast, 79000

2. Sırada Zanzibar Club

Bu ismi çok duyabilirsiniz . Çünkü gerçekten meşhur clublerden birisi. Dans pisti oldukça geniş ve içerisi genelde cıvıl cıvıl oluyor.

Adres : Lypynskoho St, 36, Lviv, Lviv Oblast, 79000

3. Sırada ise son Club Önerim olan Rafinad People Club var

En iyiyi sona sakladım diyebilirim. İçeride dans gösterileri, iyi müzik ve keyifli ortam var diyebilirim. Dans etmeyi sevenler burada yerinde duramaz diyebilirim.

Adres : Shevchenka Ave, 2, Lviv, Lviv Oblast, 79000

Olmazsa olmaz Lviv’in konsept restoran ve barları,

1. Baczewski

Kesinlikle çok uygun fiyatlara botanik bahçesi konsepti ile lezzetli yemekler yiyebileceğiniz bir yer. Lviv’e her gittiğimde mutlaka uğrarım.Dünyanın ilk resmi votka markasını pek çoğumuz bilmeyiz fakat bilinen ilk resmi fabrika Baczewski’dir. Bu fabrika 1782’den beri vodka üretmektedir. Şimdi ise harika bir restorant.

Adres : Shevska Street, 8, Lviv, Lviv Oblast, 79000

2. Kryyivka

Buraya geldiğinizde elinde silah olan bir asker sizi karşıladığında şaşırmayın ! Zamanında burası Ukrayna ordusu tarafından kullanılan gizli bir depo iken günümüzde konsept bir restoran. Kapıda ki asker sizi almadan önce parolayı soracaktır. Parola “Slava Ukraina ! “ yani Şanlı Ukrayna ! , cevabı ise “ Heroyam Slava ! “ Kahramanlar yaşasın anlamına gelmektedir.

Adres : пл. Ринок, 14 (підвал), Lviv, Lviv Oblast, 79000

3. Lviv Beer Teatre / Lviv Bira Tiyatrosu

Bir bira fabrikası düşünün içerisinde tiyatro sahnesi olan. Düşündünüz mü ? Evet burası işte aynı düşündüğünüz gibi birkaç kattan oluşan bir Cafe – Bar. İçerisinde hergün canlı müziği ve lezzetli biraları olan bir bar. Mutlaka gitmenizi tavsiye ederim.

Adres : Rynok Square, 32, Lviv, Lviv Oblast, 79000

4. Son olarak önerim de herkesin adını duyduğu Masoch Kafe!

Namı Değer Kırbaçlı restaurant ! Bu barı eminim ki birçok yerde duymuşsunuzdur. Benim anlatabilecek pek birşeyim kalmamış oluyor ama yine de bahsedeyim. İçerisi tamamen sadomazo dediğimiz sert cinsellik esintilerinin olduğu bir konseptte düzenlenmiştir. Sizi kırbaçlayama hazır sexy giyinimli garsonlarda işin cilası. Kaldı ki içeride ilginç bir menü sizi bekliyor ve onların eğlenceli cezaları.

Adres : Serbska St, 7, Lviv, Lviv Oblast, 79000

Sağlığınıza dikkat edin ! Kendinize iyi bakın 😉

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu