Tecrübeler ve ÖnerilerimUkrayna

Türkiye’den – Kiev’e Uçan Havayolu Şirketleri

Türkiye’den – Kiev’e uçan havayolu şirketleri sık sık aratılan verilerden sadece biridir. Özelikle Türkiye’den Kiev’e yolculuk yapacak kişiler hem güvenilir hem de uygun fiyatlı havayolu şirketleri hakkında genel bir sahibi olmak ister. Yazımız içerisinden kolayca Türkiye’den – Kiev’e uçan havayolu şirketleri hakkında birçok detayı öğrenebilirsiniz!

Türkiye’den – Kiev’e uçan havayolu şirketleri gün içinde belli periyotlar aralığında uçuşlar vardır. Kiev şehrine Türkiye’den her gün 1000’i aşkın sefer düzenlenir. Kiev ve Türkiye arasında düzenlenen bu seferler ise belli başlı havayolları şirketleri tarafından sağlanmaktadır. Bu yüzden Türkiye’den Kiev’e uçan havayolu şirketlerini bilmenizde büyük fayda vardır.

İlgili Makaleler

Kiev’e giderken dikkat etmeniz gereken bir nokta varsa o da ulaşım firmanızın güvenli olup olmadığıdır. İşini kaliteli yapan firmalardan bilet almak sizler için çok daha rahat olacaktır. Özellikle uçak gibi ulaşım araçlarına fobileriniz varsa es geçmemeniz gereken en önemli konu; Türkiye’den – Kiev’e uçan havayolu şirketleri, güvenilir olup olmadığı yönünde olmalıdır. İşte Türkiye’den – Kiev’e uçan havayolu şirketleri…

Türkiye’den – Kiev’e Uçan Havayolu Şirketleri Hangileridir?

Türkiye’den – Kiev’e uçan havayolu şirketleri birçok farklı firmadan oluşur. Bu firmalar ise kalite ve uygunluk olarak birkaç kategoriye ayrılabilir. Türkiye’den – Kiev’e uçan havayolu şirketleri; Türk Hava Yolları, Pegasus, Lufthansa, LOT Polish Airlines ve KLM Royal Dutch Airlines olarak sıralanabilir.

Enyakın zamanda Kiev’e gitmeniz gerekiyorsa; Türk Hava Yolları ve Pegasus gibi firmaları seçmenizde fayda vardır. Bunun temel sebebi ise Türk Hava Yolları ve Pegasus gibi firmaların daha sık uçuşlar düzenlemesinden kaynaklanır.

Türkiye’den – Kiev’e Uçan Havayolu Şirketleri ve Fiyatları

Türkiye’den – Kiev’e uçan havayolu şirketleri için Türk Hava Yolları, Pegasus, Lufthansa, LOT Polish Airlines ve KLM Royal Dutch Airlines gibi firmalar sayılabilir. Bilet fiyatları ise bulunduğunuz şehrin konumuna göre değişiklik göstertir. 350 lirayla 2500 liraya kadar bilet bulmanız mümkündür. Net bilgi almak için hava yolları şirketleriyle iletişime geçebilirsiniz. Türkiye’den Kiev ise yaklaşık olarak 2 saat 5 dakika sürmektedir. Havaalanından şehir merkezi ise 40 dakika sürmektedir.

İstanbul’dan gelecekler için;

Türk Hava Yolları

Türk Hava Yollarının İstanbul Yeni Havaalanı (İST) – Kiev Boryspil Havaalanına (KBP) direk uçuşu mevcut. Uçuş süresi 1 saat 45 dakika civarında sürüyor.

Toplamda günde 4 sefer düzenleniyor. Bu seferlerin 2’si Ukrayna Hava Yolları ile ortak uçuş. İlk uçuş her sabah 07:00 ‘da iken son uçuş ise 20:25 ‘de olmaktadır.

Ukrayna Hava Yolları

Ukrayna Hava Yolları İstanbul Yeni Havaalanı (İST) – Kiev Boryspil Havaalanına (KBP) direk uçuşu mevcut. Uçuş süresi 1 saat 45 dakika civarında sürüyor.

Ukrayna Hava yolları İstanbul’dan Kiev’e günde 4 sefer düzenlemektedir. Bu seferlerden ikisi kendine ait diğer ikisi ise Türk Hava Yolları ile ortak uçuştur. İlk uçuş sabah 07:00 son uçuş ise 18:20 ‘de dir. Uçuş tarifeleri günlere göre değişkenlik göstermektedir.

Ankara’dan Kiev’e gelmek isteyenler için seçenekler biraz daha farklı ve ucuz çünkü Ankara’dan Kiev’e Low-cost uçuş imkanları bulunmaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) – Kiev Boryspil Havaalanına (KBP) direk uçuşu mevcut.

Ankara’dan Kiev için uçuş 1 saat 50 dakika civarında sürüyor.

Pegasus Hava Yolları

Pegasus Hava Yollarının Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) – Kiev Boryspil Havaalanına (KBP) için her gün seferi bulunmaktadır. Sadece tek bir uçuş yapılmaktadır.

Uçuş saati 00:05 ‘dir. Kiev’e varma süresi ise 02:15’dir.

Anadolu Jet

AnadoluJet Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) – Kiev Boryspil Havaalanına (KBP) için Salı, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri seferleri bulunmaktadır. Sadece tek bir uçuş yapılmaktadır.

Uçuş saati 00:30 ‘dur. Kiev’e varma süresi ise 02:30’dur.

İzmir’den Kiev’e gelmek isteyenler için seçenekler biraz daha farklı ve ucuz çünkü İzmir’den Kiev’e Low-cost uçuş imkanları bulunmaktadır.İzmir Adnan Menderes Havalimanı(ADB) – Kiev Boryspil Havaalanına (KBP) direk uçuşu mevcut.

Pegasus Hava Yolları

Pegasus Hava Yollarının .İzmir Adnan Menderes Havalimanı(ADB) – Kiev Boryspil Havaalanına (KBP) için her gün seferi bulunmaktadır. Sadece tek bir uçuş yapılmaktadır.

Uçuş saati 23:50 ‘dir. Kiev’e varma süresi ise 02:05’dir.

Skyup Hava Yolları

Ukrayna menşeli Low-Cost hava yolu şirketi olan Skyup Airlines 27 Mayıs itibari ile direk İzmir – Kiev uçuşlarına başlayacağını duyurdu. Sadece Salı, Perşembe ve Pazar günleri olmak üzere haftada 3 kez uçuş yapacağını bildirdi.

İzmir’den kalkış saati 13:15, İzmir’e varış saati ise 15:40 şeklindedir.

Ukrayna’ya Gidecekler için Dikkat ! ! !

Daha önceki yazıma mutlaka göz atın 😉 Kiev’de Karantina

Şimdiden iyi eğlenceler !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu