Ukrayna

Türkiye Kiev Büyükelçiliği Çalışıyor Mu?

Rusya tarafından 24 Şubat tarihinde Ukrayna’ya saldırılar düzenlenmeye başlamıştı. 24 Şubat sabahı neye uğradığını şaşıran Ukrayna halkı, canını kurtarmak adına hızla yaşadıkları yuvayı terk etmek zorunda kalmıştı. Bomba sesleriyle uyanan tek taraf Ukrayna halkı değildi elbette… Ukrayna’ya tatil amaçlı gelmiş olanlar, yıllardır Ukrayna’da hayatını devam ettiren ve niceleri de bu anlamsız saldırıyla hayatlarını kurtarmak adına araştırmalara başlamışlardı. Bu azınlığın içerisinde bulunan Türkler ise Türkiye Kiev Büyükelçiliği’nden yardım almışlardı. Peki, halen Türkiye Kiev Büyükelçiliği çalışıyor mu?

Savaşın başlamasıyla birlikte Türkler, ilk olarak Türkiye Kiev Büyükelçiliği’ne koşmuştu. Türkiye Kiev Büyükelçiliği ise ellerinden geleni arkasına koymamış ve çalışmalara başlamıştı. Türklerin en acil şekilde ülkelerine geçmesine olanak sağlayan Türkiye Kiev Büyükelçiliği, bir kez daha vatanları ve vatandaşları için her şeyi yapabileceklerini göstermişlerdi. Ukrayna’da savaş devam etmesine rağmen kaçmadan, ellerinden geleni arkalarına koymayan Türkiye Kiev Büyükelçiliği’nin çalışıp çalışmadığına dair birçok soru alınca; sizleri eli boş göndermek istemedim.

İlgili Makaleler

Türkiye Kiev Büyükelçiliği Çalışıyor Mu? Türkiye Kiev Büyükelçiliği Açık Mı?

Savaş sırasında ve halen Türkiye Kiev Büyükelçiliği, çalışmalarını hiç durmadan devam ettiriyor. Ülkeden ayrılmak isteyen Türk vatandaşlarını en hızlı ve en güvenli şekilde Türkiye’ye gönderen Türkiye Kiev Büyükelçiliği, sadece bunlarla da kalmıyor ve Ukrayna halkının ihtiyaçlarını karşılamak adına emeklerini gösteriyor.

Türkiye Kiev Büyükelçiliği, savaş sırasında açık ara en çok çalışan elçilikti. Diğer ülkelerin elçilikleri kapılarına kilitlerini vurarak; işlemleri askıya alırken; Türkiye Kiev Büyükelçiliği ise canla başla görevlerini yere getirdiler. En ufak bir sorunda vatandaşların yanına koşan Türkiye Kiev Büyükelçiliği, halen açık! Hizmet vermeye kaldığı yerden devam eden Türkiye Kiev Büyükelçiliği, büyük bir sorumluluğu başarıyla yönetiyorlar.

Ukrayna’daki Kahraman Türkler!

Başta Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere’ye ve ekip arkadaşlarına yeniden ve defalarca kez sonsuz teşekkürlerimi sunmayı borç bilirim. Ülkenin belli bölgelerine bombalar yağarken; bizleri gururlandıran; Konsolos Sayın Bülent Baran, Hukuk Müşaviri Evren Damyan, İçişleri Müşaviri Albay Ergün Cebeci ve Emniyet Müdürü Hikmet Özmen Bey’e defalarca kez teşekkür ederim. Unutmayın ki onlar Ukrayna’daki Kahraman Türkler…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu