Ukrayna

Ukrayna’ya Nasıl Gidilir?

Rusya ve Ukrayna savaşının başlamasıyla birlikte Ukrayna’da düzen yerle bir oldu. Yıkılan binalar, hayatlar, umutlar… Ukrayna hakkında makale yazdığımı bile bilir! Özellikle savaşın çıkmasıyla birlikte son zamanlarda, “Ukrayna’ya nasıl gidilir?” sorusunu çokça almaya başladım. Her ne kadar savaş döneminde Ukrayna’ya gitmenizi tavsiye etmesem bile “Ukrayna’ya nasıl gidilir?” sorusunun cevabını sizler için “Ukrayna’ya nasıl gidilir?” başlığı altında hazırlamak istedim.

Ukrayna ve Rusya arasındaki savaş başlamadan hemen önce Ukrayna’ya kimlikle girilebiliyordu. Ülkenin her bir yerine tek bir kimliğinizin olması yetiyordu. Savaşın başlamasıyla birlikte işin rengi tamamen değişti. Yeni kurallar getiren Ukrayna Devleti, güvenliği 3 – 4 kat artırdı. Google gibi arama motorlarından ise “Ukrayna’ya nasıl gidilir?” sorusunun cevabı araştırılmaya başlandı! Peki, Ukrayna’ya gitmeyi kafanıza koymuşsanız, Ukrayna’ya nasıl gidilir?

İlgili Makaleler

Ukrayna’ya Nasıl Gidilir? Ukrayna Oturum İzniyle Nasıl Gidilir?

Dediğim gibi önceden Ukrayna’ya gitmek için sadece kimliğinizin olması yetiyordu. Şimdi ise Ukrayna’ya oturum izniniz yoksa kesinlikle giremezsiniz! Sıkıyönetim sisteminden dolayı şuanda Ukrayna’ya yabancı uyruklu hiç kimse alınmıyor, ülke içerisinde yabancı uyruklu birileri varsa ulaşıp ülkelerine bile gönderiliyorlar. Peki, Ukrayna’ya ait oturum izniniz varsa Ukrayna’ya nasıl gidersiniz?

Oturum İzniyle Ukrayna’ya Nasıl Gidilir?

Ukrayna’ya gitmek zorundaysanız ve oturum izniniz varsa 3 farklı yöntemle “Ukrayna’ya nasıl gidilir?” sorusunun cevabına ulaşabilirsiniz! Birincisi, Ukrayna’ya aracınızla gitmek için Avrupa ülkelerine vizeniz yoksa Polonya, Macaristan ve Romanya üzerinden giriş yapabilirsiniz. İkinci yöntemse otobüs! İstanbul’dan kalkan Ukrayna otobüslerini takip edebilir, gün ve zamanı ayarladıktan sonra İstanbul’dan seyahat otobüsleriyle Ukrayna’ya gidebilirsiniz.

Üçüncü yöntem ise biraz uzun bir yöntem ama işe yarıyor. Uçakla, Avrupa vizeniz olmadan gitmek istiyorsanız; Türkiye’den Moldovya’ya, Moldovya’dan ise Ukrayna’ya otobüsle geçiş yapabilirsiniz. Yine de her şeye rağmen Ukrayna’ya, özellikle ülkenin doğusuna gitmenizi tavsiye etmem.

Ukrayna’ya yapılan saldırılar bildiğiniz ve gördüğünüz üzere ölümcül. Şuana kadar milyonlarca kişi canlarını kurtarmak adına ülkelerini terk etmek zorunda kaldı. Bunun yanında Ukrayna’da kalanlar ise ülkeleri için ellerinden geleni yapıyor… “Ukrayna’ya nasıl gidilir?” makalemdeki yöntemler dışında bildiğiniz başka bir yöntem varsa bizlerle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayınız!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu