Tecrübeler ve ÖnerilerimUkrayna

Ukrayna Kamp Alanları 2021

Ukrayna kamp alanları, kamp severler tarafından araştırılıyor, bana soruluyor. Bu nedenle de her konuda yaptığım araştırmalar gibi kamp severler için de kapsamlı bir kamp rehberi hazırlamak istedim. Öncelikli olarak şunu söylemeliyim ki Ukrayna her ne kadar bir Avrupa ülkesi olsa bile yine de vize istemiyor. Bu nedenle de kamp severler olarak Ukrayna’daki kamp alanlarını tercih edebilirsiniz. Hayat şartlarının çok uygun olmasının yanı sıra özellikle de gece hayatının oldukça çılgın geçmesi nedeniyle bu ülkede yer alan kamp alanlarında oldukça kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Sizlere Ukrayna’da kamp yapabilmek adına bazı tavsiyeler vereceğim. Bu alanlara giderek en güzel kamp deneyimlerinizi elde edebilirsiniz.

Kiev Kamp Alanları

İlgili Makaleler

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de de kamp için elverişli pek çok alan yer alıyor. Zaten adından da belli olduğu gibi Yeşil Ukrayna’da kamp severler için kamp yapmadan dönmek söz konusu bile olamaz. Avrupa’nın en güzel şehirlerinden birisi olan Kiev’de kamp yapmak isteyen kişiler Hidropark kamp alanını tercih edebilirler. Bu alanda hem yüzmek, hem güneşlenmek hem de çadır atmak, kamp severler için bulunmaz bir nimet gibi olacaktır. Dinyeper nehri ortasında yer alan 188 hektar alana kurulmuş bu yeşil parkta keyifli zaman geçirmek elde değil adeta. Yine Kiev’in merkezinde yer alan Ulusal Botanik Bahçesi de kamp severler için en uygun yerlerden birisidir. Avrupa’da yer alan en büyük botanik bahçelerinden birisi olan bu alana da kamp kurarak oldukça keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Kharkiv Kamp Alanları

Ukrayna’da kamp yapılabilecek en iyi yerlerden birisi de Kharkiv’dir Bol yeşile sahip bir şehir olmasının yanı sıra pek çok gölet, piknik alanları, dağ evleri ve ormanları bulunuyor. Kamp severler olarak bu şehirde yer alan gölet kenarlarına kamp kurabilirsiniz. Vaktinizi göl kenarında balık tutarak geçirebilir ve çadırınızın kenarında yaktığınız ateşle harika bir akşam yemeği hazırlayabilirsiniz. Yine Kharkiv’de yer alan ormanlar da kamp yapmaya oldukça elverişlidir. Doğal yapısı bozulmayan bu şehirde zamanınızın oldukça kaliteli geçmesini sağlayabilirsiniz. Kamp yapmanın yanı sıra buraya kadar gelmişken Kharkiv tarihi tren müzesi, maymunlu çeşme ve Shevchenko botanik parkı gibi yerleri de gezebilirsiniz.

Dnipro Kamp Alanları

Ukrayna’ya gelen kamp severlerin bana göre uğramaları gereken yerlerden birisi de Dnipro şehrinde yer alan Waterfall’dur. Buranın eşsiz doğası görenleri resmen kendisine hayran bırakıyor. Mavi ve yeşilin bir araya geldiği bu şelalenin kenarına güzel bir kamp atmak, kamp severlerin en iyi kamp deneyimlerinden birisini elde etmelerini sağlayacaktır. Hem gece hem de gündüz vakti büyüleyici bir atmosfere bürünen şelalenin kenarında kamp yapmak ruhu iyileştirecektir. Hem yüzmek hem de yeşilin keyfini çıkarmak isteyen kişiler Ukrayna’da kamp için Dnipro şehrinde yer alan şelaleyi tercih edebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu