Tecrübeler ve ÖnerilerimUkrayna

Ukrayna Gezi Rehberi 2021

Ukrayna gezi rehberi, sizler için en keyif alarak hazırladığım rehberlerden birisi oldu. Her konuda olduğu gibi Ukrayna’da gezilecek yerler için bir rehber hazırlamak istedim. Adından da bilindiği gibi Yeşil Ukrayna olarak geçen bu ülkede yapılabilecek ek çok şey var. Bu ülkeye gitmek için vize gerekmediğinden dolayı da gezilebilecek en güzel ülkelerden birisi olabilir. Aynı zamanda kolay geçim sebebiyle de tatil yapmak isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri ülkelerden bir tanesidir. &70’i yeşil olan bu şehirde gece hayatı da görenlerin resmen gözlerini kamaştırıyor.

Bu yazım bir özet niteliğinde. Gezilecek yerlerin detayları için aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Tarihi ve doğal yapısını yakından gidip görmek istediğiniz zaman Ukrayna’ya gidiş detaylarını araştırabilirsiniz. Bu ülkeye gitmek için İstanbul’dan Zaporizhzhia’ya 2 saat süren uçak yolculukları bulunmaktadır. Yine İzmir, Ankara ve Bodrum’dan da Kiev’e giden uçaklar bulunmaktadır. aynı zamanda direk uçuşlar yerine aktarmalı uçuşlarla da bu ülkeye gitmek mümkündür.

Ukrayna Gezilecek Yerler

Hem doğal hem de tarihi yapısı nedeniyle Ukrayna’da gezilecek yerler özellikle de yaz aylarında pek çok kişinin ilgisini çekiyor. Bana göre özellikle de vize istememesi nedeniyle gidilmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Hem tarihi hem de doğal yapısı ile buraya gelenler eşsiz bir tatil havası yaşıyor. Gerek gezilecek yerleri gerekse de gece hayatı ile sizler de bu ülkede oldukça kaliteli zaman geçirme imkanını elde edebilirsiniz. Sizler için Ukrayna’da nerelere gidebileceğinize dair bir rehber hazırladım. Bu rehbere göz gezdirerek Ukrayna’ya gittiğiniz zaman nereleri gezebileceğinizi görebilirsiniz.

Kiev

Kiev, Ukrayna’nın başkentidir ve Avrupa’da yer alan en güzel şehirlerden bir tanesidir. Dinyeper Nehri’nin kenarında yer alan bu şehir aynı zamanda ağaçlarla kaplı olması nedeniyle eşsiz bir doğaya sahiptir. Neredeyse her yanının parkalarla kaplı olması nedeniyle Parklar Şehri olarak da nitelendiriliyor. Bana göre Ukrayna’ya gelen kişilerin kesinlikle uğramadan geçmemeleri gereken bir şehir.

Lviv

2. Dünya Savaşı’nda en az tahrip olan şehirlerden birisi olan Lviv’de tarihi binaların büyük bir kısmı orijinalliğini korumayı başarmış. Özellikle de tarihi dokusunu nedeniyle her yıl pek çok turisti misafir ediyor. Bu şehrin en çok ilgi çeken kısmı ise hala keşfedilmemiş olan kafe restoranları bana göre. Yine bu şehre gelenlerin kesinlikle gitmeleri gereken yerlerden birisi de çikolata fabrikası. Buraya geldiğiniz zaman kendinizi dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz eşsiz bir atmosfer içerisinde bulabilirsiniz.

Odessa

Ukrayna’nın tatil merkezi olarak anılan Odessa da bu ülkeye gelen kişilerin kesinlikle uğramaları gereken bir yer. Rus mimarisinden daha çok İtalyan ve Fransız mimarisini anımsatan bu şehirde yeşil ve mavinin uyumu kendinizi eşsiz bir atmosferde hissetmenizi sağlayacak. Devasa yapılı binalar ve tarihi dokusunun yanı sıra yeşil alanları da kendinizi çok iyi hissetmenizi sağlayacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu