Tecrübeler ve ÖnerilerimUkrayna

Ukrayna Plajları 2021

Ukrayna plajları, özellikle de yaz ayları yaklaşırken pek çok tatilcinin araştırdığı konular arasında yer alıyor. Ben de yaz yaklaşırken her konuda olduğu gibi Ukrayna plajları hakkında da kapsamlı bir araştırma yaparak sizlere sunmak istedim. Hazırladığım rehberde Ukrayna’ya gittiğiniz zaman hangi plajlara gidebileceğinize karar verebilirsiniz. Özellikle de vize gereksinimi duymadan gidebileceğiniz bu ülkede harika bir tatil yapma imkanını elde edebilirsiniz.

Kobleve Plajı

İlgili Makaleler

Ukrayna’da tatil için mis gibi mas mavi bir deniz ve güzel zaman geçireceğiniz bir plaj arıyorsanız kesinlikle Kobleve plajına gitmeyi tercih edebilirsiniz. Mas mavi denizinin yanı sıra kumsalda voleybol oynamak gibi aktiviteler de yapabilirsiniz. Her yaz pek çok turistin akın ettiği bu plajda yüzmek ve su sporları yapmak kesinlikle harika bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır.

Şehir Merkezi Plajı

Ukrayna’da gidilebilecek en güzel plajlardan birisi de şehir merkezi plajıdır. Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yer alan bu plajda keyifli zaman geçirmek elde değil adeta. Yeşilin ve mavinin bir arada olduğu bu plajda en çok tercih edilen aktivitelerden birisi de tekne turlarıdır. Bu plaja geldiğiniz zaman plaja yakın olan kafelere giderek güzel zaman geçirebilirsiniz. Tamamen kumlu olan bu plajda taş olmaması da plajın en güzel artı yönlerinden bir tanesi. Temiz denizi ile tatilcilerin en çok tercih ettikleri plajlardan birisi oluyor.

Altın Kıyı Plajı

Çevresinde pek çok güzel restoranın yer aldığı Altın Kıyı Plajı da Ukrayna’da en çok tercih edilen plajlardan birisi. Odessa da yer alan bu plajın en güzel artılarından birisi de kumunun oldukça yumuşak ve temiz olması. Tertemiz ve açık renkli olan deniz ise saatlerde zaman geçirmek için oldukça uygun bir halde. Plajın çevresinde çok sayıda kafe ve restoran olmasından dolayı buraya geldiğiniz zaman yemek konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Şehir merkezine yalnızca 30-40 dakika mesafe olması nedeniyle de bu plaj en çok tercih edilen plajlardan birisidir.

Solenoye Gölü

Ukrayna’da temiz ve güzel bir plaj arıyorsanız eğer Solenoye Gölü de en uygun seçenekler arasında bana göre. Tertemiz gölde yüzmek ve güneşlenmek oldukça keyifli olacak. Kenar kısımlarda yer alan sazlıklar farkı ve büyüleyici bir atmosfer oluştururken bu alanda yüzerken adeta bir kuğu gibi hissedebilirsiniz. Taşsız olması ve tavanının tamamen yumuşak kumdan oluşması da plajın en güzel özelliklerinden birisi.

Lanzheron Plajı

Ukrayna’da kumsal ve denizi oldukça temiz olan plajlardan birisi de Lanzheron plajıdır. Merkezden kolay bir rotasının olması da tatilciler için en güzel avantajlarından birisidir. Tren istasyonundan yalnızca 20 dakika yürüme mesafesi bulunuyor. Öte yandan plajın çevresine de güzel kafe ve restoranlar bulunduğu için tatilcilerin en çok tercih ettikleri plajlardan birisi. Açık renkli denizi ve temiz kumsalı ile buraya geldiğinizde oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu