Ukrayna

Ukrayna’ya Ne Zaman Gidilir? En Güzel Zamanı

Ukrayna gezi için bana göre en önemli noktalardan birisi Ukrayna’ya gidiş zamanı konusu. Aklıma gelen ve bana yöneltilen her konuda yaptığım araştırmalar gibi Ukrayna’ya da gidilecek en güzel zaman hakkında araştırma yaptım. Sizlere sunmak adına en güzel şekilde hazırlamaya çalıştım. Doğal yapısı ve tarihi dokusuyla turistleri adeta kendine hayran bırakan Ukrayna’ya gidilebilecek en güzel zamanlar hava sıcaklığının en uygun olduğu zamanlardır. Yine festivallerin olduğu zamanlara denk getirmek de tatilinizin daha renkli olmasını sağlayacaktır.

Ukrayna Tatiline Hangi Ay Gidilir?

İlgili Makaleler

Ukrayna’da güzel bir tatil yapmak istiyorsanız eğer sizler için en uygun olan zamanlar Haziran ve Eylül arası ayları arasındaki zamandır. Ukrayna, turistik açıdan özellikle de yaz sezonunda en aktif zamanlarını geçirir. Renkli gece hayatı yaşamak ve biri birinden eğlenceli festivallere katılmak istiyorsanız eğer sizin için en uygun zaman yaz sezonu olacaktır. Ukrayna gecelerinin en hareketli dönemleri ise Nisan ile yine Eylül arası aylarıdır. Bu aylarda Ukrayna ziyareti yapmak oldukça keyifli zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Yine yaz ortasında tatile çıktığınız zaman güneş teninizi kavururken Ukrayna’nın renkli sahillerine kendisiniz atabilirsiniz. Mavi ve yeşilin eşsiz uyumuyla harika bir doğa manzarası sergileyen bu plajlarda oldukça güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Yaz sezonu yerine Ukrayna’ya kış aylarında gitmeyi de tercih edebilirsiniz. Ancak kış aylarında Ukrayna ziyareti yapmak istediğiniz zaman aşırı derecede soğuk olan hava koşullarına da kendinizi hazırlamış olmanız gerekecektir. Kış aylarında her yanı beyazlarla çevrelenmiş olan Ukrayna’da tatil yapmak da oldukça keyif verici olacaktır. Kış aylarında Ukrayna tatili yapacak olan kişilerin bilmeleri gereken önemli noktalardan birisi de ulaşım ve konaklama konusudur. Bu noktada eğer kış aylarında Ukrayna ziyareti yapmak istiyorsanız tercih edeceğiniz şehirler Kyiv ve Liviv şehirleri olabilir. Çünkü bu şehirler konaklama ve ulaşım konusunda diğer şehirlere göre daha gelişmiştir. Böylelikle de ülkeye zorlu kış koşullarında gitmiş olsanız bile konaklama ve ulaşım konusunda sorun yaşamadan tatilinizi en güzel şekilde geçirebilirsiniz.

Ukrayna Festival Zamanları

Ukrayna’nın en renkli olduğu zamanlar festival zamanlarıdır. Bu festivallerden birisi de Ukrayna Müzik Festivalleri’dir. Bu ülkede yılın her zamanında biri birinden renkli festivallere denk gelmek de mümkündür. Bana kalırsa Ukrayna’nın en renkli festivallerinin olduğu dönem ise kesinlikle bahar aylarıdır. Dünyanın pek çok farklı yerinden insanları bir araya getiren bu festivallerde eğlenceli zaman geçirmek adeta elde değildir. Ukrayna’nın en bilinen festivallerinden birisi de her yıl Haziran ayının son günlerinde başlayan Leopolis Caz Festivali’dir. Bu festivaller Kyiv’in en ünlü eğlencelerinden birisidir. Yaklaşık olarak 40 bin tane caz severin bir araya geldikleri bu festivaller son derecede renkli ve eğlenceli geçmektedir. Haziran ayında Ukrayna’da olan kişilerin kesinlikle gitmeleri gereken bir festivaldir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu