Ukrayna

Ukrayna Para Birimi Nedir? 1 Grivna Kaç TL?

Doğası ve güzel şehirleriyle dikkatleri üzerine çeken Ukrayna’ya gelecek kişilerin ilk araştırdığı konulardan biri olan “Ukrayna para birimi nedir? 1 Grivna kaç TL?” sorgusuna ısrarlarınız üzere bu yazımda yer vermek istedim. Şunu söylemek isterim ki, çok şaşıracaksınız! “Nasıl olabilir?” diyeceksiniz! İşte “Ukrayna para birimi nedir? 1 Grivna kaç TL?” sorgusunun cevabı!

Hem yemek kültürüyle hem de gezilecek yerleriyle; Türkiye’den başka ülkelerde tatil yapma planı kuranların listesinin ilk sırasına yazdığı ülkelerden biri olan Ukrayna’nın para birimi ise gündeme oturuyor. Bana da sık sık sorduğunuz bir soru olan “Ukrayna para birimi nedir? 1 Grivna kaç TL?” üzerine sizlere bir makale hazırlamak ve konu hakkında sizleri bilgilendirmek istedim.

İlgili Makaleler

Sadece “Ukrayna para birimi nedir? 1 Grivna kaç TL?” sorusuna cevap vermek istemedim ve aynı zamanda sizlere “Ukrayna’da asgari ücret ne kadar?” gibi parayla alakalı birkaç soruya da yazımda yer vermek istedim. Bu sayede tatilinizde ne kadar harcadığını net bir şekilde göreceksiniz. İşte merak edilen tüm detaylar…

“Ukrayna para birimi nedir? 1 Grivna kaç TL?” sorgusu özellikle yaz döneminin başlamasıyla sık sık aratılmaya başlandı. Türkiye’den gelecek olan tüm kişilerin 60 gün boyunca vize derdi olmadan ülkenin tüm güzelliklerini göreceği bir tatil için ne kadar harcayacağı, Ukrayna’ya gelirken yanında ne kadarı olacağı hakkında sizler için genel bir yazı oluşturdum.

Ukrayna Para Birimi Nedir? 1 Grivna Kaç TL Ediyor?

Ukrayna’nın bara birimi Grivna’dır. Ukrayna’da genellikle kağıt paraları kullanır. Bozuk paralar neredeyse yok denecek kadar azdır. Elinizde alacağınız 100 tane 5’lik Grivna ise yaklaşık olarak 25 lira ile 30 lira arasında tutacaktır. Belki de o kadar bile etmeyecektir. 1000 Grivna ise yaklaşık olarak 308 liradır.

1 Grivna Kaç Türk Lirası Ediyor?

Güncel veriler karşılığında sizleri bilgilendirmek istedim ve birçok araştırma yaptım. 5 Yıl önce 1 Grivna sadece 0,12 TL’ye eşitti. Bunun yanında o dönemler 1 Grivna yaklaşık olarak 0,10 TL’ye kadar düşüş yaşanmadı. Şimdi ise 1 Grivna sadece 0,31 TL’ye karşılık olarak geliyor. Beş yıl içerisinde sadece 15 kuruş gibi bir miktarda artış yaşaması ise şaşkınlığa sebebiyet veriyor.

Ukrayna’ya gelmek istediğim ilk zamanlarda bunları öğrendiğimde büyük bir şaşkınlık yaşamıştım. Uzun yıllardır burada olmama rağmen halen şaşkınlık içerisinde kalıyorum. Bu arada çok sormuşsunuz, “Türkiye’ye geldiğinde kendini zengin gibi hissediyor musunuz?” diye. Siz Türkiye’den tatil yapmaya Ukrayna’ya gelirseniz ya da Ukrayna’ya yerleşmek isterseniz, bu sorunun cevabını öğrenirsiniz. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Kendinize iyi bakmayı unutmayınız!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu