Ukrayna

Ukrayna’da Nerede Tatil Yapılır? Tatil Rotası

Doğu Avrupa’da bulunan Ukrayna, ülkemizde en çok tercih edilen yurt dışı ülkelerinden birisidir. Para biriminden konaklamaya ve güzelliklerine kadar pek çok nedenden ötürü vatandaşlarımız yurt dışı tatili için genellikle Ukrayna’yı tercih ediyor. Ben de bu nedenle her konuda yaptığım araştırmalarımı Ukrayna’da nerede tatil yapılır konusu için de yaptım. Edindiğim bilgileri sizlere sunmak adına en iyi şekilde hazırlamaya çalıştım. Sizler de hazırladığım rotaya göz gezdirerek Ukrayna için kendinize en uygun olan rotanızı hazırlayabilirsiniz. Böylelikle de güzel bir Ukrayna tatili yapabilirsiniz.

Kiev

İlgili Makaleler

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev, Ukrayna’da kesinlikle gezilip görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Kiev hem tarihi dokusu hem de doğal manzaraları ile görenleri resmen kendisine hayran bırakıyor. Tarihi yapıların yanı sıra pek çok yeşil park, pek çok müze ve sınırsız bir eğlence hayatı bulunuyor. Bu şehre gelen turistler kendileri için yapabilecekleri pek çok aktivite bulabiliyorlar. Botanik bahçelerinden parklarına ve müzelerine kadar her detayı ile buraya gelenlerin asla sıkılmalarına izin vermiyor. Siz de bu şehre geldiğiniz zaman vaktinizin her anını dolu dolu geçirebilecek ve sınırsız bir şekilde eğlenebileceksiniz.

Lviv

Ukrayna’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden birisi de Lviv’dir. Bu şehir, Ukrayna’nın şehirleri arasında en hesaplı şehridir. Özellikle de daha hesaplı şekilde bir tatil rotası belirlemek istiyorsanız kesinlikle gelip görmeniz gereken şehirlerden birisidir. Buraya geldiğiniz zaman bana göre görmeden gitmemeniz gereken yerler ise noel pazarlarıdır. Özellikle de kış aylarında bu şehirdeyseniz noel pazarlarında biri birinden güzel hediyelikler alabilir ve oldukça eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Kharkov

Yeşilliğe doymak ve eşsiz manzaralar karşısında keyifli bir tatil geçirmek istiyorsanız eğer Ukrayna’da gidebileceğiniz yerlerden birisi de kesinlikle Kharkov şehridir. Bu şehir bana göre en çok da ilkbahar ve yaz aylarında son derecede farklı bir atmosfere bürünüyor. Doğanın tadını çıkarmak ve özellikle de kamp gibi planlarınız bulunuyorsa bu şehir tam da sizlere göre. Kendinize en uygun kamp alanlarını bularak konaklamayı da kamp ile sağlayabilirsiniz.

Odessa

Yaz tatili için Ukrayna’da en çok tercih edilen şehirlerden bir tanesi Odessa şehridir. Özellikle de yaz aylarında gece eğlence hayatı için en çok tercih edilen şehir burasıdır. Bu şehir, gece hayatı kadar tarihi dokusuyla da Ukrayna’nın en ilgi çeken şehirlerinden birisi bana göre. Farklı müzeler keşfederek buram buram tarihi hissetmek istiyorsanız eğer bu şehre gelerek müzeleri gezebilirsiniz. Tarihin ve doğal manzaraların bir araya geldiği bu şehirde eşsiz bir tatil deneyimi elde edebilirsiniz. Yine tertemiz plajlarına giderek deniz, kum ve güneş ile harika zamanlar geçirebilirsiniz. Denizde farklı su sporları yaparak mükemmel bir yaz tatili geçirme imkanını da bu şehirde elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu