Ukrayna

Ukrayna’dan Türkiye’ye Kargo Kaç Günde Gelir?

Sevdiklerimize, daha doğrusu bizden uzaktan olan sevdiklerimize hediye göndermek ya da istediklerini göndermek bizlerin içleriniz küçük bile olsa sızlatır. Ukrayna’da yaşıyorsanız ve Türkiye’de sevdikleriniz varsa bir kargo göndermek içimizi gıdıklayıp durur! “Ne zaman gidecek?”, “Kargoya verildi mi?” sorusu aklımızı bulandırınca; kendimizi ister istemez Google gibi arama motorlarında buluruz! Sizlerden de gelen “Ukrayna’dan Türkiye’ye kargo kaç günde gelir?” sorusu üzerine bir makale hazırlamak istedim. İşte başlıyoruz…

Bildiğiniz üzere bazı ürünler kargoyla taşınmıyor. Bunların başında yemek geliyor. Ellerinizle hazırladığınız ve uzaktaki sevdikleriniz yesin diye düşünüyorsanız; bence oturun sizler onu yiyin… Kargoya alınması imkansız ürünlerden bir diğeri de mücevher! Eğer sevdiklerinize pahalı bir mücevher almayı ve kargoya vermeyi planlıyorsanız; olmayacağını bilin! Peki, diğer koşullarda Ukrayna’dan Türkiye’ye kargo kaç günde gelir?

İlgili Makaleler

Ukrayna’dan Türkiye’ye Kargo Kaç Günde Gelir?

“Ukrayna’dan Türkiye’ye kargo kaç günde gelir?” sorusunun cevabı için 1 ile 5 iş günü diyebilirim. Aslında evrak, dosya ve doküman gibi kargolarınız sadece 1 gün içerisinde karşı tarafın elinde olabilir. Ama bu bazen yoğunluktan dolayı 3 güne kadar çıkabilir. Kutulu kargolar biraz geç teslim edilir. Koli, paket, numune ve ithalat kargolarınız genellikle 2 iş gününde teslim edilir ama yoğunluk olması durumunda bu da bir hafta içerisinde teslim edilebilir.

Gümrüklü kontrollü bir kargonuz varsa yani gümrüklü kargo verdiyseniz bu işte biraz can sıkıcı olabilir! Ukrayna Gümrüğü’nün kontrollerinden geçecek olan kargonuz; kontroller ve süreçten dolayı nereden baksanız 2 haftaya bile bu süreç gelebilir.

Güvenilir bir kargo şirketiyle çalışmanız burada en önemli faktörlerin başında gelmektedir. Kargonuzun zarar görmesi ve karşı tarafa hasarlı bir şekilde teslim edilmesi kimsenin isteyeceği bir durum değildir.

Türkiye’den Ukrayna’ya Kargo Kaç Günde Gelir?

Ukrayna’dan Türkiye’ye kargo kaç günde teslim ediliyorsa; hemen hemen Türkiye’den Ukrayna’ya kargolarda aynı süreçte teslim edilmektedir. Kargonuzu verdiğiniz tarihlerde yoğunluk oluyorsa bu süreç birkaç gün daha sarkabilir. Bu yüzden şunu rahatlıkla diyebilirim ki, hemen hemen 1 hafta içerisinde kargonuz karşı tarafa teslim edilecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu