Ukrayna

Ukrayna’nın En Huzurlu Şehri Hangisi? Ukrayna’nın En Sakin ve En Güvenli Şehri Hangisidir?

Avrupa’nın gözdesi, tarih kokulu ülkelerin başında Ukrayna’nın geldiği bir gerçek. Yakın zamanda gerek seyahat, gerek iş, gerekse başka sebeplerden Ukrayna’ya gelecek değerli okuyucularımdan “Ukrayna’nın en huzurlu şehri hangisi?” sorularını sıkça almaya başladım. Bunun üzerine boş durmak istemedim ve sizlere “Ukrayna’nın en huzurlu şehri hangisi?” sorusuna bir yanıt vermek istedim. Hadi başlayalım!

Bilindiği üzere bir yere seyahat edilecekse şehrin huzurlu, sakin ve güvenilir olması gereklidir. Daha doğrusu bulunduğumuz ortamlarda kendimizi iyi hissetmek için huzurlu ve güvenilir yerleri doğamız gereği tercih ederiz. Ukrayna’da da huzurlu olmayan şehir yok. Bunu en başta söyleyeyim. Ukrayna’nın neresine giderseniz gidin; o hava değişimi ve sakin ortam sizi içini çekecektir ama bana kalırsa Ukrayna’daki iki şehir, diğer şehirlere göre daha huzurlu ve güvelidir. Peki, o şehirler hangileri?

İlgili Makaleler

Kharkov

Dikkat! Bu şehre adımınızı atar atmaz aşık olabilirsiniz… Özgürlük Meydanı, kültürel dokusu, eğitim sistemindeki harika işleyiş her şeyin ne kadar muazzam olduğunu bir kez daha gösterir. Shevchenko Parkı’na da giderseniz; şehrin ne kadar huzurlu olduğunu görürsünüz. Parkın içerisinde bulunan hayvanat bahçesi ise sizlerin güvende olduğunu bir kez daha hatırlatır. Bunun başlıca sebebi ise en korkunç hayvanların bile kapalı alanda olması… Hem güzel vakit geçirmek, hem de kafa dinleyici bir tatil yapmak istiyorsanız; Kharkov’a gitmenizi ısrarla tavsiye ederim.

Lviv

Ukrayna denilir de ‘Lviv’ akıllara gelmez mi? Ukrayna’nın sanata açılan kapısı olan Lviv, önde gelen şehirlerden sadece birisi. İnsanın içini ısıtan bu şehirde hem güvenli hem de huzurlu hissedebilirsiniz. Burada başınıza gidecek en kötü şey zamanın hızla akması olacaktır. Gezdikçe gezmek isteyeceğiniz bu şehir aklınızı başınızdan alabilir. Heykellerden, renkli sokaklarına kadar birçok göz alıcı detaylara Lviv’de rastlayabilirsiniz. Mimari yapısıyla gezerken gözünüze birçok önemli eser çıkacaktır. Sizlere benden bir minik tavsiye; bol bol fotoğraf çekilin!

Her geçen gün biraz daha dikkatleri üzerine çeken Ukrayna’da huzuru bulmak çok kolay! Sizler Ukrayna’nın hangi şehrinde kendinizi daha güvenli ve huzurlu hissettiniz? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi benimle paylaşmayı unutmayınız!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu