Tecrübeler ve ÖnerilerimUkrayna

Ukrayna’nın Köyleri – Ukrayna’da Gezilebilecek Güzel Köyler

Birçok doğa harikasına ev sahipliği yapan Ukrayna, bu inanılmaz ve eşsiz görsellerini köyleriyle de sergiliyor. Genellikle çiftçilerin ve hayvan sahibi insanların barındığı köylerde yerel halk nüfusu çoğunluk gösteriyor.

Özellikle yeşil alanlarıyla adını tüm dünyaya duyuran Ukrayna, köyleriyle de kendisinden oldukça bahsettiriyor. Mükemmel bir doğa süsüne şahitlik edeceğimiz Ukrayna köyleri, insanlarıyla da oldukça samimi ve sıcak bir ortam yaratıyor.

İlgili Makaleler

Doğal yaşamı ve doğayla iç içe olmayı sevenlerin mutlaka bu köyleri görmesi gerektiğini düşünüyorum. Hatta Ukrayna’ya yolunuzun düşmesini beklemeyin direk bu köyleri gezip görmek için bile kalkın gelin derim!

Ukrayna’nın Köyleri Nelerdir?

Ukrayna hakkında biraz daha olsun akıllardaki soruları azaltmak adına bu doğa harikası köyleri sizlerle de paylaşmak istedim. Bence Ukrayna’nın köyleri, Ukrayna’yı daha yakından tanımak isteyen birinin mutlaka bilmesi gereken yerler.

Kolochava

Kolochava, Ukrayna’nın en uzun ama en küçük köylerinden biridir. Bunun yanı sıra köyün tarihi çok eskilere kadar dayanıyor. Siz köyü ziyaret ederken, maden suyu kaynakları ve eşsiz dağ manzaları da size eşlik ediyor.

Synevir

Ukrayna’nın Yedi Harikası’ndan biri olan Synevir Gölü ile ünlü olan bu köy, deniz seviyesinden baya baya yüksektedir. Köyün yerel restoranlarında birçok geleneksel yemekler hazırlanıyor. Evler ise genellikle kırsal kesimde yaşamaya müsait bir şekilde yapılmış.

Braha

Ukrayna’nın Braha köyü, Ukrayna tarihinin en eski ve en önemli savunma tesisinin tam karşısında bulunuyor. Hatta köy Dinyester Nehri’in kıyısında olduğu için bir tekne kiralayarak gezintiye bile çıkılabiliyor.

Dzembronya

Dzembronya köyü Ukrayna’da genellikle bulutların olduğu yer diye adlandırılıyor. Çünkü bu köy, Ukrayna’nın en yüksek dağ yerleşim yeri olarak biliniyor. Mükemmel bir manzaraya sahip olan bu köye gittiğiniz an tertemiz havayı solumaya doyamıyorsunuz. Şehrin gürültüsünden fazlaca uzak, egzoz dumanlarının yerine bol bol oksijen aldığınız bir köy. Fakat tek bir eksi yönü var ki; köy yüksek bir yerde olmasından dolayı ulaşılması da biraz zor.

Lazeshchyna

Bu köyün yazları bir başka, kışları ise daha bir başka geçiyor. Yazın yeşil alanlarıyla turizm sektörünü kendine doğru çeken Lazeshchyna köyü, kışın da kayak yapmak isteyenlere ev sahipliği yapıyor. Konaklama ve yeme-içme gibi fiyatların çevreye oranla daha esnek olduğu bir yerleşim yeri. Ayrıca da kayak merkezlerine yakınlığı sayesinde birçok turist tarafından daha çok tercih ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu