Ukrayna

Ukrayna’nın Şehirleri

Ukrayna’nın şehirleri, genellikle herkes tarafından bilinir. Tatil merkezi olduğundan dolayı gelen insanlar daha çok Kiev ve Lviv şehirlerine hakimdir. Avrupa’nın gözbebeği olarak bilinen Ukrayna’da gezilecek, görülecek, eğlenilecek birçok şehir ve mekan vardır. Hem tarihiyle, hem de kültür parçalarıyla gelenlerin uzun bir süre etkisinden çıkamadığı Ukrayna’nın şehirleri ise gelecek olanlar tarafından merak konusu galine geliyor.

Adını aslında sık sık duyduğunuz şehirlerin başında Kiev gelir. Saklı cennet bahçelerinden bir parça olan Kiev, sanatın ve tarihin merkezi Lviv, plajlarıyla ve barlarıyla eğlencenin dibine vuracağınız Odessa, doğanın ve cennetin bir araya geldiği Cherkasy ve tabi ki, minik ve renkli olan Mukachevo… Yakın zamanda Ukrayna’ya ziyarete gelecekler için bu şehirlerin hepsini tek tek hazırladım! İşte başlıyoruz…

İlgili Makaleler

Kiev

Dnipro Nehri’nin etrafında, güzelliğiyle mest eden şehir, kuşkusuz Kiev’dir. Biraz antika, fazla tutkulu bir şehirdir bana göre Kiev! Sanata ve kültüre önem veren Ukraynalılar için Kiev çok önemlidir. Kiev’e adım attığınızda burada sanatın önemini ilk bakışta anlayabilirsiniz. Çeşitleri müzeleri, mükemmel heykelleri ve tarihi binalarıyla, güzelliğini asilce gösterir…

Lviv

Kuşkusuz tam bir sanat şehri! Lviv’de adım attığınız her yerde farklı bir keyif alırsınız! Ukrayna’nın en çok ziyaretçi alan şehirlerinden biri olan Lviv, genellikle “Ukrayna’nın en meşhur şehri olarak bilinir! Lviv, ziyaret edilmesi gereken ender şehirlerden bir tanesidir.

Odessa

Ukrayna’ya yazın gelecekseniz; kesinlikle gelmeniz gereken şehirlerin başında Odessa gelir. Plajları ve gece kulüpleriyle ünlü olan Odessa; aynı zamanda bir liman şehridir. Ukrayna ticareti için önemli olan bu şehirde uzun bir süre geçirmek isteyebilirsiniz!

Cherkasy

Dnipro Nehri’nin en uzun olduğu şehirlerin başında gelir. Bu şehri tek kelimeyle anlatmak gerekirse “Nefis” yorumunda bulunurum. Bence gitmeniz için en doğru zaman kesinlikle sonbahar! Fotoğraf tutkunu birisiyseniz; bu şehre bayılacaksınız! Aynı zamanda Kiev’e çok yakın…

Mukachevo

Hem küçük hem de tatlı bir Ukrayna şehri olan Mukachevo, saklı cennettir. Muhteşem doğasıyla ve tarihi eserleriyle nefesleri kesen Ukrayna’nın Mukachevo şehri, kaplıca kültürünün yaygın olduğu bir şehirdir.

Sizler Ukrayna şehirleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi benimle paylaşmayı unutmayınız!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu