Affiliate Marketing

Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır?

Çin merkezli olan ve AliBaba grubun altında yer alan Aliexpress, dünyanın pek çok yerine ürünler göndermeye ve tüketicilerle buluşmaya devam ediyor. Görenlerin merakla araştırma yaptığı Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Konusuysa kısa sürede arama motorlarına en sık sorulan sorulardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Konusu hakkında birçok açıklama yer alsa da hiçbirisinin yeterli olmadığı kanaatindeyim. Tam da bundan ileri gelerek Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunu sizler için mercek altına aldık. Peki, Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Gelin, daha yakından bakalım!

Dünyanın en fazla alışveriş yapılan pazaryerlerinden birisi olan Aliexpress’in merkezi Çin’de bulunur ve doğrudan ürün satmak yerine alıcıyla satıcıyı bir araya getirir. Ürün teslim edilene kadar kontrolü elinde tutan Aliexpress; birçok üründe sunduğu ücretsiz kargo seçeneğinden dolayı da en çok tercih edilen alışveriş sitelerinden birisi olmaya devam ediyor. Peki, Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda neler bilmelisiniz ve Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Konuya dair merak edilen tüm detayları sizler için mercek altına aldık! İşte Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda merak edilen tüm ayrıntılar!

İlgili Makaleler

Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır?

Aliexpress Çin temelli bir pazaryeri olmakla birlikte satıcılar ve alıcılar arasında köprü vazifesini görmektedir, bundan dolayı da ilgiyi üzerinde tutan bu platform hakkında Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda araştırma yapılıyor. Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunu incelemeye başladığımızda ilk olarak affiliate kelimesinin anlamına bakmamız gerektiğine inanıyorum. Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda affiliate kelimesine bakıldığında karşılığının satış ortaklığına denk geldiği oldukça rahat bir şekilde anlaşılabilir.

Affiliate kelimesinin Türkçe karşılığı satış ortaklığı olurken anlamına bakıldığında da firmanın sattığı ürünler sayesinde ara bulucu olarak komisyon bazında para kazanırsınız. Bu yöntem sayesinde büyük pazaryerlerinde satış yapabilirsiniz. Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Konusuna eğildiğimiz bu sırada dolar bazından komisyonu kazanmanız da çok mümkündür. Dolar bazından satış yapıldığı ve bu sayede gelir elde edildiği için sıkça arama motorlarına sorulan Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda ilerlerken iş kolunuzu iki ana yoldan ilerletmeniz mümkündür. İlk yol web site olurken ikinci yolsa sosyal medyadan geçer. Her iki yolunda kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunur.

Her kategoriden ürünü bünyesinde barındıran Aliexpress’te kendinize uygun niş bir alan tercih etmenizi öneririm. Bu şekilde hedef kitleye daha rahat hitap edebilirken öte yandan da tüm kategorilerden de satış yaparak ilerleyebilirsiniz. Peki, Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Mevzubahis olan iki alan nedir ve nasıl ilerlenir?

Web Site Aracılığıyla Aliexpress Affiliate Yapmak

Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda ilerlerken tercih edilecek iki yoldan birisi olan web site aracılığıyla affiliate yapmak istiyorsanız tanıtım yazısı yazmayı bilmelisiniz. SEO uyumlu yazacağınız tanıtım yazılarınız aracılığıyla devamlı satış yaparak pasif gelir elde edebilirsiniz. Tanıtım yazınızda bulunan anahtar kelimeler aracılığıyla ziyaretçileriniz yazılarınızı okudukları takdirde ürün hakkında merak ettikleri soruların cevaplarına ulaşabilirler.

Öte yandan bu yazılar sayesinde tarafınızca verilen linke tıklayarak satın aldıkları takdirde sizde komisyon kazanacaksınız bu durumda doğal olarak Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap bulduğunuza işaret edecektir. Web sitenizde bulunan yazıların ve içeriklerin kontrolünün tamamen sizde olması da hukuki olarak aykırı bir hareket sergilemediğiniz durumda sürekli bir satış imkanını size sunacaktır. Bu sayede sizin aldığınız domain yani alan adınızda markanız haline gelecek ve bilinirliğiniz artacaktır.

Sosyal Medya Aracılığıyla Aliexpress Affiliate Yapmak

Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda web sitesi haricinde daha da sıklıkla kullanılan yöntemlerden birisi olan sosyal medya da oldukça yankı uyandırıp dönüş almanızı sağlar. Gelir elde edebileceğiniz bir alan olan sosyal medyada belirli bir takipçi kitlesine sahip olmanız bir hayli önemli olurken vereceğiniz linkler sayesinde de gelir elde edebilirsiniz.

Sosyal paylaşım sitesi hesaplarınız aracılığıyla vereceğiniz linkler sayesinde gelir elde edebilmenizin yanı sıra hesabınızın kapanma riski gibi olumsuz bir durumda ne yazık ki beraberinde gelir. Kullandığınız sosyal medya platformunun çizdiği çizgiler dışına çıkarsanız ve bu durum tespit edilirse hesabınız ya dondurulur ya da süresiz olarak silinir. Burada da dikkat etmediğiniz takdirde Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda vermiş olduğunuz tüm emeklerin boşa gideceği anlamına gelmektedir.

Her konuda olduğu gibi Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Başlığında da tercih edeceğiniz bu iki yöntemde devamında sıkıntıları getirebilir. Önemli olan bu süreçte kırmızı çizgileri atlamamak ve hangi alanda daha iyi olduğunuzu fark ederek ve belirleterek ilerlemeniz size büyük faydalar sağlar. Bu konuda kendinizi iyi tanıyarak ilerlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Devamlılığınızı Koruyun!

Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda ilerlerken her konuda olduğu gibi bu süreçte de bir hayli önemlidir. Sürekli kendinizi geliştirirken bir yandan da ürün tanıtımı yapmanız gerek. Yoksa bu süreç size para getirmekten ziyade yalnızca bir yük olur.

Birçok kişi sosyal medya aracılığıyla gelir elde etmesiyle de daha da çok kişi tarafından kullanılan affiliate sistemi sayesinde arada kaynayıp gitmeniz çok olasıdır. O yüzden algoritmaya uygun bir biçimde ilerleyin ve kendinizi unutturmayın. Bu şekilde ilerlerken takipçilerinizi bunaltmaktan da kaçının. Aradaki o ince çizgiyi yakalamak bir hayli önemlidir.

Türkiye’de Aliexpress Affiliate Yapmak Mantıklı Mı?

Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Başlığında araştırma yapan kişiler bu affiliate sistemini ülkemizde hayata geçirmek istiyor. Bu düzlemde ilerlerken sistemi Türkiye’de hayata geçirmek isteyen kişilerse birtakım zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Türkiye’de satış yapmak için Çin’den gelen ürünleri vatandaşlara pazarlamaya çalışacaksınız. Yurtdışından gelen ürünlerin vergilerinin de fazla olmasından kaynaklı olarak ön yargılarla karşılaşabileceğiniz bu süreçte ürünün ele ulaşma süresi de biraz fazla olduğundan birçok kişi ülke içindeki ürünlere daha çok para verip almayı tercih ediyor. Tabi bu durumu değiştirmek de sizin elinizde. Bu da tam olarak Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Başlığında kişilerin yurtdışına yönelmesinin nedenini açıklamaktadır.

Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Sürecini yurtdışındaki ülkelerle yapmak çok daha mantıklıdır. Özellikle Rusça biliyorsanız ciddi miktarlarda paralar cebinize girebilir. Ruslar’ın Çin’den gelen ürünleri ülkeleri içerisinde bulunan e-ticaret sitelerine sattıkları bilinmektedir. Sizde satışına ortak olduğunuz ürünleri Ruslarla paylaşır ve satın aldırmaya ikna ederseniz yüksek oranda komisyon sağlayabilirsiniz.

Bu sürece başlamadan önce size tavsiyem kesinlikle Rus kültürüne dair biraz araştırma yapmanız yönünde olacaktır. Kültürlerini, ilgi alanlarını ve alışkanlıklarını göz önünde tutarak hareket ettiğiniz bu süreçte satacağınız ürünleri de bu şekilde seçebilirsiniz.

Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda en sık sorulan sorulara ve Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Başlığı altında bilmeniz gereken bilgilere değindim. Arama motorları aracılığıyla sıklıkla araştırılan bu başlıklar sayesinde Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda sizi bilgilendirip aklınızda oluşması muhtemel sorulara da cevap vermiş oldum. Son zamanlarda etkinliğini daha da artırmış olan Aliexpress sitesinde merak edilen konular özetle bu şekildedir.

Kısa sürede arama motorlarına sıklıkla sorulan Aliexpress Affiliate Nasıl Yapılır? Konusu hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz diğer soruları yorumlar aracılığıyla bizimle buluşturabilirsiniz. Sevgilerimle!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu