Dijital Pazarlama

Etsy’de Reklam Verme 2022

Dünyaca ünlü platform Etsy’de hem satış yapmak hem de alışveriş yapmak en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra el emeği göz nuru ürünlerin satıldığı bu e-ticaret sitesi özellikle son dönemde kullanıcı sayısını bir hayli artırmış vaziyette. Etsy aracılığıyla yalnızca para harcamak değil aynı zamanda da gelir elde etmek isteyen kişiler, Etsy’de Reklam Verme 2022 başlığını araştırmaya başlıyor. Peki, Etsy’de Reklam Verme 2022 neden bu kadar araştırılıyor ve nasıl Etsy’de Reklam Verme 2022 yolu izlenir? Tüm detayları ve merak edilenleri sizin için derledik. İşte, Etsy’de Reklam Verme 2022 ile alakalı tüm detaylar!

Etsy’de Reklam Verme 2022 konusunda birçok kullanıcı istediği bilgileri elde edememekle birlikte Etsy’de Reklam Verme 2022 konusunu da sıklıkla araştırmakta. Bundan dolayı da hem sosyal medyada en çok konuşulan konulardan birisi olan Etsy’de Reklam Verme 2022, arama motorlarına da en çok yöneltilen sorgu haline gelmiş durumda. Peki, Etsy’de Reklam Verme 2022 başlığında en çok dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Gelin, daha yakından bakalım.

İlgili Makaleler

Etsy’de Reklam Verme 2022

El emeği göz nuru ve birbirinden farklı ürünlere ulaşılabilecek olunan Etsy’de satışları iyi giden ancak hem daha çok satış yapmak ve buna bağlı olarak gelirini artırmak isteyen satıcılar ve uygulamayı yeni keşfedip marka bilinirliğini yükseltmek isteyen kişiler Etsy’de Reklam Verme 2022 başlığı altında araştırmalar yapıyorlar. Bu araştırmalar sektörde var olan rekabet ortamından sıyrılmak için satıcıların tercih ettiği bir yöntem olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Etsy’de Reklam Verme 2022 başlığı altında Etsy için reklam vermek isteyen kişiler, Etsy Reklamlarına yani Etsy Ads kısmına başvuru yapıyor. Etsy’de Reklam Verme 2022 hem İngilizce olduğundan kaynaklı hem de çok alışılmamış bir e-ticaret sitesi olmasından ileri gelerek reklam konusunda çok bilgi sahibi olunmayan bir alan dersek yanılmış olmayız.

Etsy’de Reklam Verme 2022 konusunda size vermek istediğim bilgilerden birisi de diğer reklam kampanyalarında olduğu gibi Etsy’de Reklam Verme 2022 başlığında da tıklama başına maliyet sistemi geçerli. Etsy’de Reklam Verme 2022 başlığı altında ilerleyip reklam vermek isteyen kişiler arama sonuçlarında ve diğer reklam alanlarında gösterileceğini bilmeli bunun haricinde de sadece tıklama yapıldığı takdirde reklamı veren mağazaya ücret yansıyacağının bilincinde olmalıdır.

Etsy’de Reklam Verme 2022 konusunun genel çalışma mantığı diğer reklam sistemlerine çokça benzediğini belirtmekle birlikte kullanıcılar tarafından eleştirildiği noktalar da vardır. Bu noktalardan birisi de Etsy’de Reklam Verme 2022 konusunda manuel olarak tıklama başına maliyetin girilemeyecek olduğudur. Reklam saatlerini seçmek isteyen satıcılara da ne yazık ki Etsy’de Reklam Verme 2022 izin vermemekte ve reklamın gösterimde olacağı zamanı kendileri seçmektedir.

Etsy’de Reklam Verme 2022 konusunda mağaza sahiplerine seçme şansı olarak yalnızca günlük maksimum bütçeyi belirleme izni verilmektedir. Reklamı gösterilecek ürünü de belirleyebilen satıcıların seçim kararları bu kadarla sınırlı olmaktadır. Etsy’de Reklam Verme 2022 konusunda geriye kalan tüm ayrıntılar sitenin algoritması tarafından belirlenmektedir.

Adım Adım Etsy’de Reklam Verme 2022

Etsy’de Reklam Verme 2022 konusunda reklam vermek isteyen satıcılara ürün listelerini SEO kalitesi altında doğrudan bağlantılı çalıştığını belirtmeden geçemeyeceğim. En önemli ve kritik olan nokta ürün listenizi belirlemek olmakla beraber ürün listesi hazırlanırken göz önünde bulundurmanız gereken başlıklar da mevcuttur. Etsy’de Reklam Verme 2022 konusunda SEO uyumlu ürün içeriği hazırlayabilmeniz için; SEO uyumlu olup olmadığını bilmeniz, ürünü tanımlayan bir aşlık yazmanızın yanı sıra ürünü açıklayan bir tanıtım yazmanız da bir hayli önem arz etmektedir. Kaliteli ve üzerinde uğraşıldığı belli olan ürün fotoğrafları da hem müşteriyi cezbedecek hem de arama kısmında ilk sıralarda çıkmanızı sağlayacaktır. Bu adımda ilerlediğiniz takdirde Etsy’de Reklam Verme 2022 konusunda göz önünde bulundurmanız gereken asıl konulardan birisi de müşteri gözünden bakarak bu süreci yönetmek olmalıdır. Organik bir şekilde arama sonuçlarında üst sıralarda çıkabilmeniz için gerekli olan adımlar bu şekildedir.

Etsy’de Reklam Verme 2022 Konusunda bu bilgileri göz önünde bulundurduktan sonra izlemeniz gereken adımlar ise şu şekildedir;

 

  • Etsy sitesine giriş yapın ve ardından sağ üst kısımda bulunan Shop Manager ikonuna tıklayın.
  • Solda açılan bir menü olacak. Bu menüden de Marketing seçeneğine dokunun.
  • Marketing menüsünün içerisinde Etsy Ads seçeneği karşınıza çıkacak bu seçeneğe tıklayın.
  • Etsy’de Reklam Verme 2022 konusunda daha öncesinde hiç reklam vermediyseniz Get Started kısmından bütçenizi seçerek reklam verme amacınızın ne olduğunu açıklayın.
  • Daha öncesinde Etsy’de Reklam Verme 2022 yaptıysanız Restart your campaing kısmını işaretleyin

Bu şekilde Etsy’de Reklam Verme 2022 konusunda reklamlarınızı verebilirsiniz. İlk bakışta zor gibi görünse de Etsy’de Reklam Verme 2022 sandığınızdan çok daha kolay. Zaten birkaç kısmı hallettiğiniz takdirde gerisini algoritma sizin için yapıyor. Bu da hem Etsy’nin size sunduğu bir avantaj hem de Etsy’de Reklam Verme 2022 konusunun aslında size sağlayacağı dönüşlere ulaşırken ilerleyeceğiniz yolun kolaylığını anlayabilirsiniz. Peki, ya var olan reklamlar Etsy’de Reklam Verme 2022 kısmında nasıl kapatılır?

Etsy’de Reklam Verme 2022 Reklam Kapatma

Etsy’de Reklam Verme 2022 konusunda reklam verdiniz ancak var olan reklamınızı kapatmak istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

  • Etsy sayfasına girin ve sağ üst kısımda bulunan Shop Manager kısmına tıklayın.
  • Soldaki menüden Marketing kısmına dokunun.
  • Karşınıza çıkan menüden Etsy Ads seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfadan Other Options seçeneğine tıklayınız.
  • Son adım olarak Turn Off Ads kısmını işaretleyin.

Bu şekilde Etsy’de Reklam Verme 2022 konusunda var olan reklamlarınızı sonlandırabilirsiniz.

Etsy’nin satıcı ve kullanıcılarına sunduğu imkanlar içerisinde genel reklam performansı ve verilen her ürünün listesi için reklam bilgilerinin kişilerle paylaşılması vardır. Bu veriler arasından inceleme yaparken, Etsy’de Reklam Verme 2022 konusunda reklam gösterimi ve reklam tıklamalarını karıştırmamanızı tavsiye ederim.

Reklam gösteriminiz yüksek ancak tıklamalarınız düşükse Etsy sizin adınıza reklamlarınızın kalitesiz olduğuna kanaat getirir ve farklı bir yola başvurur. Bu karar aşamasından sonra Etsy’de Reklam Verme 2022 konusunda reklamlarınızı daha az gösterir ve tıklama başına daha yüksek bir maliyet yansıtma gibi kararlarda bulunur. Bu ve buna benzer durumlarla karşılaşmamanız adına da belirli aralıklarla reklam dönütlerinize göz atmakta fayda vardır. Bahsetmiş olduğum bu incelemeyi sadece reklamlarla değil aynı zamanda ürün bazında da yapmanızı öneririm. Kötü bir reklam performansı göstermek imkânsız değil, bunu göz önünde bulundurun. Milyar dolarlık bütçe ayıran şirketlerde zaman zaman başarısızlıklarla karşılaşabilirler. Sonuca değil sebebe odaklanarak neyi yanlış yaptığınızı saptayın ve sonrasında da ilerlemenizi ona göre şekillendirin demekten başka bir tavsiyem olmayacaktır.

Etsy’de Reklam Verme 2022 başlıklı makalemizin burada yavaş yavaş sonuna geliyoruz. Etsy’de Reklam Verme 2022 konusunda ilerlemeniz gereken adımları belirttikten sonra adım adım Etsy’de Reklam Verme 2022 konusunda nasıl reklam vereceğinize de değindim. Umarım sizin için faydalı bir makale olmuştur. Hala aklınızda, Etsy’de Reklam Verme 2022 konusunda soru işaretleri varsa yorumlarda buluşalım!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu