Ukrayna

Ukrayna Hat Fiyatları Ne Kadardır? Ukrayna’daki Telefon Hatları Nelerdir?

Özellikle günümüzde ülkemizle arasındaki geçişlerin çok yaşandığı bir ülke olan Ukrayna, Türklerin en kolay şekilde giriş yapabildikleri ülkelerden biridir. Bu sebepten ötürü birçok Türk vatandaşı çeşitli sebeplerden ötürü Ukrayna’ya gidiyor. Bunlar genellikle iş hayatı, sosyal faaliyetler, eğitim, evlilik ve turizm amaçlı oluyor. Ülkeler arası değişiklikler bu sebeplere bağlı olarak kısa ya da uzun bir süreci kapsayabiliyor.

Gelişen ve halen gelişmekte olan teknolojiyle birlikte hatsız telefon kullanmak internetsiz bilgisayar kullanmaktan farklı bir anlam taşımıyor. Ukrayna hat fiyatları da Türkiye’den ya da başka ülkelerden Ukrayna’ya gelecek olan kişiler tarafından bu sebeplerden dolayı araştırılıyor.

İlgili Makaleler

Tabii bilindiği üzere kalma sürecinin uzaması demek kalınan bölgeye uyumu da beraberinde getirir. Bu duruma verilebilecek en büyük örneklerden biri de telefon hatlarıdır. Ülke içindeki iletişiminizi sağladığı için aslında herkesin mecburi olarak hattını değiştirmesi gerekiyor. Ben de sizlere yardımcı olmak adına bu konuyla alakalı bir araştırma yaptım. Araştırmamda edindiğim bilgiler doğrultusunda Ukrayna’da hat fiyatlarının ne kadar olduğunu sizlerle paylaşacağım.

Ukrayna Hat Fiyatları Ne Kadardır? – Ukrayna’daki Telefon Hatları Nelerdir?

Aslında Türkiye’de kullandığınız telefon hatlarınızı Ukrayna’da da kullanabilirsiniz. Fakat yurt dışı paketi almadığınız takdirde faturanız biraz kabarık gelebilir. Bu yüzden uzun süreli kalacaksanız eğer, Ukrayna hattı almanızı tavsiye ederim.

Ukrayna’da 3 adet özel operatör bulunuyor ve devlet operatörü bulunmuyor. Bu özel operatörler Kyivstar, Vodafone ve Lifecell. Telefon numaraları 9 rakamdan oluşuyor ve numaralar +380 ülke kodu ile başlıyor. Aralarından en iyi çekim alanına sahip olmasından ötürü en çok tercih edilen Ukrayna telefon hattı Kyivstar’dır.

Ukrayna telefon hatlarının fiyatları ise genellikle 25 ila 150 Grivna arasında değişmektedir. Ülkemizde de kullanılan Vodafone SIM kartı 25 ile 70 Grivna arasında, Lifecell SIM kartı 50 ila 150 Grivna arasında ve Kyivstar SIM kartı ise 25 ila 50 Grivna arasında fark gösterebiliyor. Bu 3 operatör hattı Ukrayna’nın en aktif kullanılan hatlarıdır. Bunların yanı sıra aralarından en uygun fiyata paket yapabileceğiniz tarife ise Vodafone’dur.

Ukrayna’da Bazı Şehirlere Göre Telefon Kodları

  • ODESSA: +38048
  • KİEV : +38044
  • DNEPROPETROVSKİ :+38056
  • DONETSK :+38062
  • HARKOV: +38072
  • LİVOV :+38032

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu